“Liverpool” futbolisti līksmo – UEFA Čempionu līgas kauss ir viņu.

Anglijas futbola klubs “Liverpool”, kuru trenē Jirgens Klops, sestdien Spānijas galvaspilsētā Madridē izcīnīja UEFA Čempionu līgas trofeju.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Finālā “Liverpool” ar 2:0 (1:0) pieveica citu Anglijas klubu Totenhemas “Hotspur”, kam tā bija debija UEFA Čempionu līgas finālā.

“Liverpool” par labāko klubu Eiropā kļuvis sesto reizi vēsturē. Iepriekš tas bija izdevies 1977., 1978., 1981., 1984. un 2005.gadā.

“Liverpool” sastāvā vārtus sestdienas mačā guva Mohameds Salāhs un Divoks Origi.

Neilgi pirms šī mača kļuva skaidrs, ka “Hotspur” vienības sākumsastāvā iekļauts tās uzbrukuma līderis Herijs Keins, kurš potītes traumas dēļ nebija spēlējis kopš aprīļa. Tiesa, pati spēle sākās ar negaidītu pavērsienu, jo jau pirmajā minūtē uz “Hotspur” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens – ar roku nospēlēja Musa Sisoko. “Pendeli” aukstasinīgi realizēja Salāhs, viņam ar precīzu sitienu izceļoties otrajā minūtē – tie kļuvuši par UEFA Čempionu līgas finālu trešajiem ātrākajiem vārtiem.

Turpinājums gan bija krietni mierīgāks, komandām spēlējot piesardzīgu spēli, tomēr 17.minūtē draudīgu sitienu pa vārtiem izpildīja “Liverpool” pussargs Trents Aleksandrs-Arnolds, taču tas lidoja nedaudz garām vārtiem.

Brīdi pēc tam laukumā izskrēja arī stipri atkailināta līdzjutēja, ko gan kārtības sargi ātri notvēra, un spēle varēja atsākties.

Cīņas turpinājumā komandas gan neizcēlās ar skatāmu spēli, bet bumbas kontrole piederēja “Hotspur” futbolistiem. Viņiem gan bīstamus momentus neizdevās radīt, turklāt draudīgi atbildēja “Liverpool” – Endrū Robertsons izpildīja bīstamu sitienu no distances, ko ar pūlēm atvairīja pretinieku vārtsargs Igo Lorī.

Pirmā puslaika beigās spēle kļuva aktīvāka, tomēr lielajā pārtraukumā joprojām ar minimālu vadību devās “Liverpool”.

Otrais puslaiks iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet bumbas kontrole joprojām piederēja “Hotspur” futbolistiem. Pirmajās minūtēs vārtu gūšanas iespēju gan nebija, taču tuvāk vārtu guvumam atkal bija “Liverpool”, kad 69.minūtē bīstamu sitienu no vārtu priekšas izpildīja nesen uz maiņu nākušais Džeimss Milners. Pēc šādas epizodes spēle kļuva atklātāka, turklāt iedzinēju lomā esošie “Hotspur” izdarīja arvien lielāku spiedienu uz pretinieku vārtiem.

Londonas klubs centās iekarot vārtus, tomēr lieliski spēlēja “Liverpool” aizsardzība ar Virdžilu van Dijku priekšgalā. Tiesa, 80.minūtē divas reizes pēc kārtas Liverpūles komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Alisons – ļoti spēcīgu sitienu izpildīja Honmiņs Sons, bet pēc viņa vārtus no tuvākas distances centās iekarot pusfināla varonis Lukass Moura. “Hotspur” spiediens pieauga, un 85.minūtē Alisons glāba pēc Kristiāna Ēriksena tiešā brīvsitiena.

Lai arī “Hotspur” veidoja bīstamus uzbrukumus, 88.minūtē pēc stūra sitiena un Žoela Matipa piespēles no soda laukuma precīzi sita Origi, kas “Liverpool” ļāva panākt jau 2:0. Spēles pēdējās minūtēs “Hotspur” steidzās uzbrukumā un nepārtraukti izdarīja spiedienu uz Alisona vārtiem, bet tas nevainagojās panākumiem.

Šis bija tikai otrais fināls turnīra vēsturē, kad savā starpā spēkojās divas Anglijas vienības, “Hotspur” šogad piedzīvojot debiju titula mačā. Tikmēr “Liverpool” pagājušajā gadā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ar 1:3 cieta zaudējumu pret titulēto Spānijas grandu Madrides “Real”.