“Riga” futbolisti sestdien svinēja uzvaru Daugavpilī.

Pagājušās sezonas valsts čempione “Riga” sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas ceturtās kārtas ietvaros viesos ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja “Daugavpili”, kamēr sezonu atzīstami sākusī “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar valsts vicečempioni “Ventspili”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Daugavpilī notikušajā mačā vienīgos vārtus guva pagājušās sezonas virslīgas labākais snaiperis Darko Lemajičs.

Šī mača rezultātu jau cīņas 17.minūtē ar sitienu no soda laukuma atklāja Lemajičs. Lai arī “Riga” komandai piederēja teritoriālais pārsvars un tai bija lielāka bumbas kontrole, Latvijas čempioniem nopietnu spiedienu uz “Daugavpils” vārtiem neizdevās radīt. Tikmēr mājinieki ik pa laikam atbildēja ar pretuzbrukumiem, patraucējot rīdzinieku vārtsarga Maksima Uvarenko modrību.

Mača otrajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās, lai arī “Daugavpilij” izdevās izveidot pāris momentus.

Pertijas puiši joprojām bez zaudējumiem

Tikmēr sezonu lieliski sākusi Tamaza Pertijas trenētā “Valmiera Glass”/ViA, kas sezonas pirmajās trijās spēlēs guvusi divas uzvaras un vienreiz cīnījusies neizšķirti.

Abas komandas spēli uzsāka gana aktīvā un atklātā cīņā. Par mača favorīti tika uzskatīta “Ventspils”, taču tai izcelties neizdevās, turklāt pašās pirmā puslaika beigās ventspilnieki savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, kā rezultātā “Valmiera Glass”/ViA futbolists Boriss Bogdaškins no 11 metru soda sitiena atzīmes atklāja rezultātu.

Otrajā puslaikā “Ventspils” centās atspēlēties, bet valmierieši gana sekmīgi aizsargājās. Savu Latvijas vicečempioni panāca 67.minūtē, kad Anastasijs Mordatenko pēc lieliskas cīņas soda laukumā izlīdzināja rezultātu 1:1. Abas komandas ļoti aktīvas bija pamatlaika pēdējās desmit minūtēs – spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem. Vienā no “Ventspils” uzbrukumiem lieliski nospēlēja “Valmiera Glass”/ViA vārtsargs Vladislavs Lazarevs, kurš divas reizes pāris sekunžu laikā glāba mājiniekus no vārtu zaudējuma.

Beidzamajās minūtēs vienības vispār nedomāja par aizsardzību, tām apmainoties bīstamiem uzbrukumiem, turklāt jau kompensācijas laikā lieliska iespēja bija valmieriešu futbolistam Ērikam Punculam, kurš sita tikai nedaudz garām vārtiem. Noslēgumā šajā mačā uzvarētājs tā arī netika noskaidrots.

Jau ziņots, ka ceturtās kārtas pirmajās spēlēs piektdien “RFS” viesos izrāva uzvaru 2:1 pār “Metta” vienību, bet “Liepāja” izbraukumā arī pēdējās minūtēs ar 2:1 pieveica “Jelgavu”.

Ar četrās spēlēs gūtiem 12 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir “RFS”, kam ar deviņiem punktiem seko “Riga”. Septiņi punkti trīs cīņās ir “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem, bet tikpat punktu četrās spēlēs ir “Ventspilij”. Pa trim punktiem tikmēr ir “Liepājas”, “Jelgavas”, “Daugavpils” un Jūrmalas “Spartaka” komandām, kamēr “Metta” ir bešā.