Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO: Rundāles pils parkā plāno būvēt vēja aizsargmūri un vēsturisku karuseli0


Rundāles pils direktore Laura Lūse.
Rundāles pils direktore Laura Lūse.
Ekrānuzņēmums no Skaties.lv

Rundāles pils parka teritorijā tuvākajā laikā plānots būvēt vēja aizsargmūri, kā arī vēsturisku karuseli bērniem, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.

Viņa stāstīja, ka pils parkam sākotnēji apkārt ir bijusi mūra siena, kas kalpojusi, lai pasargātu dārzu no vēja radītajiem postījumiem. “Siena darbojās kā vējlauzis – aizturēja rietumu vējus, kas ir valdošie vēji arī Zemgalē, un, tā kā tur ir līdzens, mūsu parku regulāri izpūš,” skaidro Lūse.

Viņa informēja, ka nesen ir izsludināts iepirkuma konkurss saistībā ar vēja aizsargmūra būvniecību pils parka teritorijā. Runājot par citiem pils teritorijā plānotajiem būvniecības darbiem un projektiem, Lūse pastāstīja, ka parkā esošajā bērnu laukumā iecerēts izbūvēt karuseli, kas būtu veidots atbilstoši vēsturiskajiem principiem.

Jau esam rakstījuši, ka Rundāles pilij tuvākajā laikā nepieciešams veikt arī jumta remontdarbus. Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Lūse šorīt pastāstīja, ka atklāts iepirkuma konkurss par pirmo kārtu jumta nomaiņai tiks izsludināts jau šogad, cerot, ka nākamajā gadā valsts piešķirs finansējumu šim projektam.

Muzeja direktore raidījumā vēlreiz apstiprināja, ka turpinās mērķtiecīgi strādāt pie tā, lai panāktu Rundāles pils iekļaušanu UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Saistītie raksti

Kopumā Lūse Rundāles pils muzeja finansiālo stāvokli raksturoja kā stabilu, atgādinot, ka Rundāles pils muzejs ir otrais apmeklētākais muzejs Latvijā.

Savukārt uz jautājumu, vai ir gadījies pilī redzēt spokus vai citas neparastas parādības, Laura Lūse atjokoja, ka ar nepacietību ko tādu gaida, jo esot visai skeptiski noskaņota.

Plašāk skaties sarunā ar Lauru Lūsi raidījumā “900 sekundes”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
6 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad
2 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Postošais sprādziens Beirūtā radījis jautājumus par drošību Latvijas ostās
2 stundas