Multimākslinieks Kašers, īstajā vārdā Kaspars Blūms-Blūmanis

VIDEO. “Toreiz no palodzes mani norāva mamma” – Kašers atklāj, ka pēc naidpilnajiem komentāriem internetā gribējis izdarīt pašnāvību 0

Multimākslinieks, TV šovu dalībnieks Kaspars Blūms-Blūmanis Miņins, ko plašāka sabiedrība pazīst kā Kašeru, “1188.lv” rubrikā “Mobings. Anonīmo uzbrukums” pastāstījis, ko piedzīvojis jau kopš skolas laikiem un ar kādu naidu no apkārtējiem saskāries gadiem ilgi, jau no skolas laikiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Tas īstenībā ir diezgan liels brīnums, ka es esmu vēl šeit. Tas bija skolas laiks, kad man likās – es vairs nevaru un negribu dzīvot! Uzrāpos uz mūsu dzīvokļa palodzes Talsos, atvēru piektā stāva logu un domāju, uz kuru pusi man lēkt…

Problēma bija tajā, ka apakšā atradās ābeļu koki un zināju, ja lekšu uz tiem – ir iespēja, ka izdzīvošu, ko man negribējās… Toreiz no palodzes mani norāva mamma,” – skaudrā pieredzē dalās Kaspars.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš stāsta, ka skolas laikā pārdzīvoja izsmiešanu, pazemojumus, fiziskos uzbrukumus, kas beidzās pat ar policijas iesaisti.

“Es kā persona un cilvēks atplauku, kad tiku prom no Talsiem! Rīgā visiem bija vienalga kā es izskatos, un es varēju eksperimentēt gan ar savu izskatu, gan stilu, un manas īstās dienas un dzīve sākās šeit. Bet tas viss atkal uz laiku mainījās,” – viņš atceras.

“Kašers ir izveidots, lai pasargātu Kasparu – to trauslo puisi. Un šī formula, kā izrādījās, labi darbojas. Šī ir pirmā reize, kad es par to runāju publiski,” – stāsta Kaspars.

Vienu no smagākajām krīzēm viņš pārdzīvojis pēc šovā “Okartes skatuve”, kad par viņu daudz sāka rakstīt medijos.

“Es pievērsos komentāru sadaļām, es lasīju katru rakstu par sevi. Un apmēram gadu man bija milzīga depresija.

Es lasīju komentārus – izdzimtenis, pedofils, ka es tagad bērniem mākšos virsū, ka esmu bezsmadzeņu radījums, ka cilvēkiem nāk vēmiens uz mani skatoties, ka gribētu mani nosist, apmētāt ar akmeņiem…. Es tiešām to visu ļoti pārdzīvoju.

Lai es izietu no mājas, es ģērbos lielā šallē un liku uz acīm milzīgas brilles, lai mani neatpazītu. Tomēr tik un tā atpazina. Es toreiz domāju – es tā nevaru dzīvot… Tas gads bija patiešām šausmīgs. Man likās, ka viss tas, ko cilvēki par mani saka, ir taisnība,” – atceras Kaspars.

Kaspars uzskata – viena no galvenajām “problēmām”, visticamāk, bija tā, ka viņš vienmēr ir izskatījies atšķirīgi, citādi.

“Vīrieši taču tā neģērbjas, vīrieši tā neuzvedas! Vairāk vai mazāk tie “uzbraucieni” ir bijuši par manu stilu. Arī skolas lakā es dabūju “iekšās” par savu stilu. Jo būtībā cilvēkiem ir ļoti svarīgi, ko par viņiem domā… Kāds vīrietis, piemēram, lieto higiēnisko lūpu krāsu, bet uztraucas par to, ka tikai kāds tagad nepadomātu, ka viņš ir gejs,” – prāto Kaspars.

Tomēr tagad Kašers saka – ir izveidojis sev nelielo uzticamo cilvēku loku un tas ir palīdzējis tikt pāri visām krīzēm. Viņš arī atzīst – ir “uzaudzējis” biezu ādu un ļaunie, rupjie komentāri viņu nepavisam vairs nesatrauc.

Reklāma
Reklāma

Kaspara pārdomas un pieredzi par piedzīvoto, skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI