Ekrānuzņēmums/TV3 ziņas

VIDEO. Uz Latvijas robežām pastiprināti uzrauga iebraucējus 0

No pirmdienas, 7. decembra, uz Latvijas robežām pastiprinājusies iebraucēju uzraudzība un viena no noslogotākajiem robežšķērsošanas punktiem ar Lietuvu – Grenctāles robežpunkta – šķērsotāji lielākoties ir igauņi un lietuvieši, novēroja “TV3 Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Pastiprināta kontrole uz Latvijas robežām sākās no plkst. 8.00 rītā. Grenctālē, kas ir viens no noslogotākajiem robežšķērsošanas punktiem ar Lietuvu, pirmajās stundās robežsargiem darba daudz. Robežšķērsotāji – lielākoties igauņi un lietuvieši.

Vieni Latviju izmanto kā tranzītu mājupceļam, citi ieradušies darba vajadzībās. Iebraucējiem jāuzrāda dokumenti, kā arī galvenais – jāapliecina, ka ir aizpildīta Covid-19 pases anketa – robežsargiem jāuzrāda īpašs QR kods.
CITI ŠOBRĪD LASA

Taču dažiem jāaizkavējas ilgāk, jo ar anketu ne viss ir kārtībā. Kādam atsūtīta vecā forma, un visu no jauna vajadzējis aizpildīt, cits kā ik dienu vedis automašīnu detaļas un nezinājis, kā anketa jāaizpilda, līdz viņam parādīja.

Igauņiem un lietuviešiem, kuri Latviju tikai šķērso, valsts jāpamet 24 stundu laikā. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem – jāievēro pašizolācija. Un anketa palīdz policijai noteikumu ievērošanu kontrolēt. No 7. decembra 10 dienas mājās jāizolējas arī Georgijam.

“Es braucu mājās uz Rīgu, pensionārs esmu. Man ir liels pagalms, tur darbs vienmēr atrodas, sēdēšu mājās,” stāsta Georgijs.

Robežsardze gan brīdina, par Covid-19 pases neaizpildīšanu var sodīt ar naudas sodu no 10 līdz pat 2000 eiro. Tomēr vismaz šobrīd tā strādā vien preventīvi un iebraucējiem, kuriem anketa nav aizpildīta vai tas izdarīts nepareizi, palīdzēs.

“Es teiktu, ka Latvijas iedzīvotāji ir aizpildījuši pārsvarā.

Ar ārvalstniekiem ir nedaudz sarežģītāk, bet mēs to izdarām uz vietas, informējam, ka tas ir nepieciešams, kādiem nolūkiem tas ir vajadzīgs.

Un personas ir atsaucīgas, bez īpašiem konfliktiem tiek aizpildīts uz vietas,” stāsta Valsts robežsardzes vecākā leitnante Sigita Siliņa.

Ja anketu atsaka aizpildīt, robežsardze ārvalstnieku var Latvijā arī neielaist. Un atbalstu šeit sniedz arī Zemessardze. Grenctālē – trīs, bet kopumā Latvijā – 44 zemessargi.

“Patlaban kontrole tiek veikta septiņas dienas nedēļā, 24 stundas. Darbu mūsu zemessargi veic ar 12 stundu norīkojumu. Patlaban, es domāju, ka viss ir mierīgi, kas nozīmē, ka cilvēki ir apzinīgi. Šeit nav bijuši konflikti un cilvēki cenšas aizpildīt šīs Covid-19 pases,” novērojumos dalās Zemessardzes 53. bataljona komandieris Kaspars Kokins.

Tomēr Valsts policija (VP) secina, ka apzinīgi ir ne visi. Aizvadītājās brīvdienās par anketas neaizpildīšanu, Zemgalē sodīti 33 iebraucēji. Un arī policija no šodienas anketas pārbauda pastiprināti, turklāt ne tikai uz galvenajiem ceļiem.

VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāvis Arnis Eglīte: “Visās pierobežas teritorijās ekipāžas patrulēs un tiks pārbaudīti gan lauku ceļi, gan visas iespējamās robežu šķērsošanas vietas. (..) Ir sastādīts grafiks, konkrētas ekipāžas brauks pa konkrētu maršrutu pa pierobežas teritoriju un kontrolēs.”

Pastiprināta kontrole no šodienas notiek arī robežpunktos ar citām kaimiņvalstīm. Stingrāka uzraudzība notiks līdz 11. janvārim vai ārkārtas situācijas beigām.

Plašāk “TV3 ziņu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.