"Vienu aizveda uz reanimāciju, otru te atrada mirušu!" Tukumā nežēlīgi nogalina invalīdu

“Vienu aizveda uz reanimāciju, otru te atrada mirušu!” Tukumā nežēlīgi nogalina invalīdu 11

Tukumā, Harmonijas ielas 11. namā, kāds dzīvoklis teju ik vakaru pārtop par atpūtas vietu cilvēkiem, kas pārmērīgi lieto alkoholu. Miteklī pārsvarā pulcējas vīrieši no tuvējās apkaimes, un nereti kaimiņi dzird agresīvi paceltas balsis. Viens no šādiem vakariem pārvērtās asiņainā dūru vicināšanā, kas beidzās letāli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Harmonijas ielā mitinās kāds vīrietis, kurš ik dienu pa Tukumu pārvietojas ratiņkrēslā. Lai invalīdam atvieglotu dzīvi, pašvaldība viņam piešķīra dzīvokli. Uz mitekli itin bieži nāk ciemiņi, kam vienmēr līdzi ir alkohols. Kaimiņi nezina, kur likties brīžos, kad sākas dzeršana.

“Es dzīvoju, lūk, te, man ir lieliska ģimene. Šeit arī dzīvo laba ģimene. Visi baidās par šīs mājas sievietēm. Saprotiet, kāpēc te vajag to invalīdu? Paskatieties uz tām durvīm! Nolauza visas durvis (…) Šeit, nu! Savā sētā, nu,” saka Genādijs, kurš dzīvo Harmonijas ielā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Asins pleķis šeit uzradās pirms vairākām dienām. Izārdītā istaba un uzlauztās durvis atgādina kaimiņiem par zvērīgo kautiņu, kurā viens no pudeles brāļiem zaudēja dzīvību. Tas bija kāds 53 gadus vecs tukumnieks bez kājas.

“Tas bija mans kaimiņš, es viņu pazinu. Kā viņu sauc? Vitauts. Latvietis. Vitauts bija tas, kuru nosita. Viņš bija ļoti mierīgs. Viņš bija normāls vecis, invalīds,” zina stāstīt cits kaimiņš, kurš vēlējās palikt anonīms.

Uzbrucējs ir 33 gadus vecs mitekļa saimnieka paziņa, kas pēc Vitauta nežēlīgas nosišanas uzbruka vēl vienam cilvēkam.

“Viens no viņiem bija zilumains. Visas rokas zilas, seja zila, un viņu aizveda uz reanimāciju. Otru te atrada mirušu,” saka kaimiņš.

“To, kas bija uz kruķiem, nosita. (DP: Kas bija otrs?) Nosita to, kas bija uz kruķiem, te protēze stāvēja divas dienas, bet otrs, kaut kāds draugs bija ar viņu, trešajā stāvā. Viņi nonāca šeit, es tā sapratu. Nekad viņš nenāca uz šejieni, nekad viņš te nav nācis dzert. Augšā viss bija klusi un mierīgi, bet tajā dienā, nezinu. Atnācu mājās no rīta, te visur policija. Ārprāts kaut kāds.”

Policijā slepkava ir labi pazīstams. Tukuma iecirkņa priekšnieks apgalvo, ka vīrietis patiešām bija izvēlējies ceļu, kas regulāri noveda pie likumpārkāpumiem.

Notiek aktīva pierādījumu vākšana un policija skaidro precīzus apstākļus, kas noveda pie Vitauta bojāejas, taču aptuvenā notikumu gaita ir skaidra.

Pagaidām nav zināms, kādu sodu vainīgajam piemēros tiesa, taču policijas iecirkņa priekšnieks min, ka tie varētu būt padsmit gadi aiz restēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.