Foto: AFP/Scanpix/LETA

Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 112

Ja Krievija uzvarēs Ukrainā, tā uzbruks Baltijas valstīm vai kādai citai NATO valstij, sacīja bijušais ASV bruņoto spēku Eiropā virspavēlnieks Bens Hodžess.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

“Ja Ukraina nebūs veiksmīga un Krievija spēs uzvarēt Ukrainu, tad es ticu, ka Krievija darīs to, ko draud izdarīt. Proti, turpinās ofensīvu pret Lietuvu, Latviju vai Igauniju, vai, iespējams, Poliju vai Rumāniju,” viņš sacīja intervijā Radio NV.

Viņaprāt, uzsākt agresiju pret NATO Krievija varēs tiklīdz atgūsies no zaudējumiem Ukrainā: “Kā man šķiet, tas nav ļoti sarežģīts uzdevums Krievijai – veikt šādu agresiju pēc trim, četriem gadiem. Protams, ja Ukraina gūs panākumus ar ASV, Vācijas, Lielbritānijas, Francijas, citu rietumvalstu palīdzību, tad Krievija to nespēs. Kā arī – ja Alianse turēsies kopā. Ja ASV nodosies šai lietai, ja visas valstis nodosies šai lietai, tad, es domāju, ka Krievija tālāk neies.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat ģenerālis norādīja, ka diez vai Kremlis uzdrošināsies uzbrukt, piemēram, Vācijai, taču Krievijas Federācijas kaimiņvalstis ir apdraudētas: “Viss, ko viņi grib darīt, ir sašķelt NATO. Bet, lai to izdarītu, viņiem vajag uzbrukt kādai no Baltijas valstīm vai, teiksim, Polijai un tad apstāties un pajautāt: “Jūs tiešām gribat kodolkaru Lietuvas dēļ?” Un, ja atbilde ir “nē”, tad Krievijas iedzīvotāji ir uzvarējuši, viņi ir salauzuši NATO,” sacīja bijušais ASV spēku komandieris Eiropā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.