“To mēs gribējām dzirdēt!” Bijusī NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā 245

Pievieno LA.LV

Bijusī NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, tagadējā Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Baiba Braže savā “X” profilā publicējusi gaidītu un aktuālu ierakstu par to, cik ātri tad tiek iedarbināts 5.pants.

“Varbūt jaunā valdība var paspēt ierobežot?” Dāvi pārsteidz redzētais veikalā, bet daudzi atzīst, ka tam pat nepievērš uzmanību
“Pēdējais piliens var darboties kā detonators.” Eiropas izlūkdienesti saskata nopietnus draudus Krievijas ekonomikai 87
“Šīs dienas bija briesmīgas…” Sieva desmit reizes brauca uz Latviju meklēt vīru, līdz pienāca traģiskā vēsts
Lasīt citas ziņas

Baiba Braže raksta: “Aktivizējušies dīvāna eksperti par 5.pantu. Prieks, ka interesē un ka diskutē. Žēl, ka steiga un virspusējība. NATO Ziemeļatlantijas līguma 5.pants nosaka PIENĀKUMU nekavējoties palīdzēt valstij, pret kuru noticis uzbrukums, individuāli vai kopā. Viss.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan ieraksts pievienots vien pirmdienas rītā, pie tā jau daudzi cilvēki izteikuši savus komentārus un pārdomas. Tiesa gan, uz tiem plašāk Baiba Braže nav sniegusi atbildes.

Lauris Reiniks saka paldies Baibai Bražei: “Paldies par šo tvītu, Bražes kundze. Neviens jau tā skaidri nebija pateicis, kad un cik ātri X stundā nāktu palīgā pārējie. Un tas paziņojums no Lietuvas (ka 2 nedēļas jāspēj pašiem aizstāvēties) vēl vairāk radīja bažas. Vārds NEKAVĒJOTIES bija tas, ko mēs gribējām dzirdēt.”

Tikmēr Elita Veidemane ir neizpratnē – vai tādējādi sanāk, ka ASV ģenerālis iepriekš ir melojis, sakot, ka Baltijas valstīm ir jāspēj noturēties 2 nedēļas.

Daudzi komentētāji norāda, ka nav skaidrs, ko tad nozīmē “nekavējoties” un cik plaša palīdzība tiktu sniegta operatīvi.

Citi ir satraukti par to, ka NATO pārstāve cilvēkus, kuri ir satraukušies par drošību, ir nodēvējusi par dīvāna ekspertiem.

Interpretācijas iespējas joprojām esot ļoti plašas.

Daudzus ekspertes ieraksts ir sakaitinājis pat vēl vairāk.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.