“To mēs gribējām dzirdēt!” Bijusī NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā 244

Bijusī NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, tagadējā Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Baiba Braže savā “X” profilā publicējusi gaidītu un aktuālu ierakstu par to, cik ātri tad tiek iedarbināts 5.pants.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Baiba Braže raksta: “Aktivizējušies dīvāna eksperti par 5.pantu. Prieks, ka interesē un ka diskutē. Žēl, ka steiga un virspusējība. NATO Ziemeļatlantijas līguma 5.pants nosaka PIENĀKUMU nekavējoties palīdzēt valstij, pret kuru noticis uzbrukums, individuāli vai kopā. Viss.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan ieraksts pievienots vien pirmdienas rītā, pie tā jau daudzi cilvēki izteikuši savus komentārus un pārdomas. Tiesa gan, uz tiem plašāk Baiba Braže nav sniegusi atbildes.

Lauris Reiniks saka paldies Baibai Bražei: “Paldies par šo tvītu, Bražes kundze. Neviens jau tā skaidri nebija pateicis, kad un cik ātri X stundā nāktu palīgā pārējie. Un tas paziņojums no Lietuvas (ka 2 nedēļas jāspēj pašiem aizstāvēties) vēl vairāk radīja bažas. Vārds NEKAVĒJOTIES bija tas, ko mēs gribējām dzirdēt.”

Tikmēr Elita Veidemane ir neizpratnē – vai tādējādi sanāk, ka ASV ģenerālis iepriekš ir melojis, sakot, ka Baltijas valstīm ir jāspēj noturēties 2 nedēļas.

Daudzi komentētāji norāda, ka nav skaidrs, ko tad nozīmē “nekavējoties” un cik plaša palīdzība tiktu sniegta operatīvi.

Citi ir satraukti par to, ka NATO pārstāve cilvēkus, kuri ir satraukušies par drošību, ir nodēvējusi par dīvāna ekspertiem.

Interpretācijas iespējas joprojām esot ļoti plašas.

Daudzus ekspertes ieraksts ir sakaitinājis pat vēl vairāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.