Krievijas prezidents Vladimirs Putins,.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins,.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina 235

Krievijas diktators Vladimirs Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret Ziemeļatlantijas aliansi, teikts ASV Kara izpētes institūta (ISW) ziņojumā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas
Kara izpētes institūta analītiķi uzskata, ka par to liecina divi Krievijas līdera 26. februārī izdotie dekrēti, ar kuriem oficiāli atjaunoti Maskavas un Ļeņingradas militārie apgabali.

Tādējādi Krievija likvidējusi Rietumu militāro apgabalu, ko Krievijas Aizsardzības ministrija izveidoja 2010. gadā, apvienojot tajā Maskavas militāro apgabalu un Ļeņingradas militāro apgabalu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rietumu militāro apgabals iepriekš aptvēra Krievijas robežu ar Ukrainu, Baltkrieviju un Baltijas valstīm. Tā stratēģiskie uzdevumi ietvēra Krievijas bruņoto spēku operāciju Ukrainā uzraudzību pēc pilna mēroga kara izcelšanās, kā arī gatavošanos iespējamai konfrontācijai ar NATO.

Analītiķi skaidro, ka Ļeņingradas militārais apgabals tagad ietver NATO ziemeļaustrumu robežu, bet Maskavas militārais apgabals – iet gar Ukrainas un Polijas ziemeļaustrumiem.

Tas ļaus Maskavai vienlaikus “nostāties” pret NATO un vienkāršot militāro operāciju vadību un kontroli Ukrainā.

Eksperti atgādina, ka pēc Somijas pievienošanās aliansei 2023. gadā Putins jau minēja nepieciešamību veidot Ļeņingradas militāro apgabalu, signalizējot par Kremļa nodomu izmantot šo apgabalu, lai konfrontētu NATO.

“Maskavas militārā apgabala un Ļeņingradas militārā apgabala atjaunošana atbilst paralēliem mērķiem – īstermiņā un vidējā termiņā nostiprināt kontroli pār Krievijas operācijām Ukrainā un ilgtermiņā sagatavoties iespējamam nākotnes liela mēroga konvencionālajam karam pret NATO,” pārliecināti ir Kara izpētes institūta analītiķi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.