Zelenskis: “Ja vari – dod! Nevari – saki skaidri “Nē!” Ukraiņi nav stulbi!” 59

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis emocionālā uzrunā, kārtējo reizi lūdzot Rietumu palīdzību un tankus, lai cīnītos pret Krievijas iebrucējiem, ir skaidrs un skarbs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

“Vīri, klausieties, jūs jau varat tā vēl pusgadu mērīties ar savām ietekmēm, bet mums katru dienu iet bojā cilvēki. Vai drīkst lūgt, nevis “ja, laikam, iespējams, varbūt, drīz, vērtēsim!” Zelenskis

skaidri parāda situāciju ar lielvalstīm un to lēmējiem: “Tu vari iedot “Leopardu”? Nu – dod! Nevari? pasaki – “Nē! Viss!” Zelenskis akcentē, ka nevajag melot un mānīties, ka kaut kas nav gatavs,
CITI ŠOBRĪD LASA

kāds nav gatavs, ka ukraiņiem jāmācās vēl tankus vadīt – mēs neesam tik stulbi!'”Šiet tanki nebrauks uz krieviju, tie aizstāvēs Ukrainas teritoriju, ja nu kāds par to pārdzīvo, kritisks ir Zelenskis

Ukrainas prezidenta Zelenska vizīte ASV

Rietumvalstīm ir jāpaātrina bruņojuma piegādes Ukrainai, kas jau gandrīz gadu cīnās pret Krievijas iebrukumu, videouzrunā sabiedrotajiem, kas pulcējušies ASV Ramšteinas aviobāzē Vācijā, piektdien paziņoja Zelenskis. Laiks ir izšķirošs, viņš uzsvēra vairāku desmitu valstu aizsardzības ministriem un armiju komandieriem, kas pulcējušies Vācijā.

“Mums ir jākāpina temps”, jo Krievija laiku izmanto kā ieroci, uzsvēra Zelenskis, atgādinot, ka “Kremlim ir jāzaudē”. Viņš pateicās sanākušajiem Rietumvalstu pārstāvjiem par līdz šim Ukrainai sniegto atbalstu, norādot, ka “rezultātus mēs redzam kaujaslaukā Ukrainā”.

Tomēr Zelenskis atzina, ka Ukrainas aizstāvjiem sāk trūkt ieroču. Viņš lūdza sabiedrotajiem Ramšteinā pieņemt konkrētus lēmumus, piemēram, par lidmašīnu vai tālas darbības rādiusa raķešu un artilērijas piegādi.

Pirms šīm sarunām pieaudzis spiediens uz Vāciju, lai tā piekristu Vācijā ražoto tanku “Leopard 2” piegādēm Ukrainai. Ukraina mēģina panākt šīs piegādes, lai pastiprinātu pretuzbrukumus Krievijas karaspēkam.

Polija un Somija ir norādījušas, ka ir gatavas nosūtīt šos tankus Ukrainai, bet gaida Vācijas piekrišanu.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē atbrīvoto Hersonu

LETA jau vēstīja, ka Ramšteinā Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē tiekas vairāk nekā 50 valstu aizsardzības ministri, lai lemtu par jauna militārā atbalsta piegādēm Ukrainai.

Dienu pirms Ramšteinas sanāksmes Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA), Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs, Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks un Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless pārrunājuši Ukrainai nepieciešamo militāro atbalstu.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ģimene

Ramšteinas sanāksmē Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Lielbritānija kopā aicinās sabiedrotos un partnerus sekot mūsu valstu piemēram un pēc iespējas ātrāk sākt papildu militārā atbalsta piegādes Ukrainai, lai sekmētu Ukrainas uzvaru kaujas laukā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.