×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Daiga Čirkste

gramata143

GRĀMATA Pirms gadiem piecdesmit par izcilo, klausītāju iemīļoto pianisti un komponisti Elgu Igenbergu rakstīja – viņas vārds zināms ikvienam. Tagad gan to vairs nevar apgalvot. Taču viņas sacerētā rotaļīgā dziesmiņa par ričurača spēli ik pa laiciņam dzirdama skanam kādā no radiostacijām. Muzikoloģe Daiga Mazvērsīte lēma, ka jāatgādina lasītājiem, kas bija Elga Igenberga un kāda viņa patiesībā bija, tāpēc tapa grāmata "Elga Igenberga. Dzīves riču-raču". Dzīve un mūzika kā spēle – šis motīvs caurvij grāmatu, kuru izdevis apgāds "Zvaigzne ABC". 


GRĀMATA

Pirms gadiem piecdesmit par izcilo, klausītāju iemīļoto pianisti un komponisti Elgu Igenbergu rakstīja – viņas vārds zināms ikvienam. Tagad gan to vairs nevar apgalvot. Taču viņas sacerētā rotaļīgā dziesmiņa par ričurača spēli ik pa laiciņam dzirdama skanam kādā no radiostacijām. Muzikoloģe Daiga Mazvērsīte lēma, ka jāatgādina lasītājiem, kas bija Elga Igenberga un kāda viņa patiesībā bija, tāpēc tapa grāmata “Elga Igenberga. Dzīves riču-raču”. Dzīve un mūzika kā spēle – šis motīvs caurvij grāmatu, kuru izdevis apgāds “Zvaigzne ABC”.

FILMA

Vienmēr ir aizkustinoši uz ekrāna pavērot dzīvnieku savstarpējās attiecības un cīņu par izdzīvošanu. Šādu iespēju sniedz jaunā dokumentālā filma “Lāču zeme 3D”, kurā var vērot lāču dzīvi jau no piedzimšanas brīža, izsekot milzīgajam ceļojumam, kas tiem jāveic, raušoties no pakalniem lejā uz upi un okeānu. Un tas viss notiek skaistajā, mežonīgajā, civilizācijas neskartajā Kamčatkā. Režisors Gviljams Vincents. Filma no 4. aprīļa skatāma kinoteātrī “Citadele”.

SARĪKOJUMS

Šodien – 4. aprīlī – Rīgā sākas Daugavpils teātra dienas, kas ilgs līdz 12. maijam. Daugavpilieši piedāvā noskatīties piecus teātra jauniestudējumus, kurus jau paspējuši iecienīt pašmāju skatītāji. Daugavpils teātris ir unikāls ar to, ka iestudē izrādes trīs valodās – latviešu, latgaliešu un krievu. Rīt – 5. aprīlī – Dailes teātrī būs iespēja vērot Laura Gundara lugu “Dabaseibys pūddarneice jeb Viņa debesšķības Laimesciema podniekdarbnīca”, kas iestudēta latgaliešu valodā. Izrādes personāži – sieviete un divi vīrieši – katrs savā veidā “mīca mālus un virpo podus”, ļaujoties kaislei, iegūstot, bet varbūt arī zaudējot mīlestību. Lomās – Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets un Egils Viļumovs.

IZSTĀDE

Galerijā “Daugava” 9. aprīlī atklās glezniecības izstādi “Šī vieta kaut ko stāsta”. Tās ekspozīciju veidos darbi, kuros virmo noslēpums, kas rosina uz to minēšanu. Izstādes apmeklētāji būs pakļauti šim vilinājumam, bet kā jau katrs noslēpums, tas atminējumam pakļaujas tikai daļēji. Nedaudz mistikas, melanholijas, nedaudz tumsas, miglas un mijkrēšļa. Darbu autori – vieni no mūsu laika izcilākajiem gleznotājiem – Dace Lielā, Frančeska Kirke un Andris Eglītis. Izstāde aplūkojama līdz 3. maijam.

JAUNUMS

Pirms vairāk nekā gada šveicietis Lukass Lencs Aizputē izveidoja IIA “Mājas gardums”, kurā no Latvijas lauku piena ražo dažādu produkciju. Jaunākais ir sešu veidu “Biezpiena deserts”, kas bagātināts ar dažādiem augļiem un ogām – mango, medus meloni, kivi, avenēm. Visas šīs piedevas gatavo uz vietas.

GARDI!

Piedāvāju ātri pagatavojamu gavēņa laikam piemērotu ēdienu – tomātu zupu ar kausēto sieru. Vispirms uz pannas apcep sasmalcinātus sīpolus, ķiplokus un papriku. Pēc tam to visu nelielā ūdens daudzumā pavāra, kamēr paprika top mīksta. Pievieno konservētus tomātus savā sulā, sablenderē un beigās pieliek kausēto sietu. Pirms ēšanas pa virsu uzber grauzdiņus un zaļumus.

7. DZĪVES GUDRĪBA

“Cilvēki nekam netic tik cieši kā tam, ko vismazāk zina.”

Mišels de Montēņs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+