×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Ilze Vītola

GRĀMATA. Maija Krekle "Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības",  "Lauku Avīzes" izdevniecība. Rīgā ierodas nemiera pilna tumšacaina meitene ar bubi galviņu, kura neprātīgi iemīlējusies pilsētā un dzejā. Austra vēlas nokārtot savu dzīvi un no sirds kāro būt tur, kur Ziemeļnieks, Grots, Čaks, Grēviņš... Vai dzīvē viņa ir tā pati, kas dzejā? Vai īsās, bet kaislīgās aizraušanās spēs sniegt to, ko no dzīves gaidījusi? Autore šķetina Austras Skujiņas attiecības ar ģimeni, draugiem un vīriešiem un paver priekškaru uz 20.–30. gadu sabiedrību. Autores tekstā ievīti Austras Skujiņas dienasgrāmatas, vēstuļu un dzejoļu fragmenti. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.GRĀMATA. Maija Krekle "Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības", "Lauku Avīzes" izdevniecība. Rīgā ierodas nemiera pilna tumšacaina meitene ar bubi galviņu, kura neprātīgi iemīlējusies pilsētā un dzejā. Austra vēlas nokārtot savu dzīvi un no sirds kāro būt tur, kur Ziemeļnieks, Grots, Čaks, Grēviņš... Vai dzīvē viņa ir tā pati, kas dzejā? Vai īsās, bet kaislīgās aizraušanās spēs sniegt to, ko no dzīves gaidījusi? Autore šķetina Austras Skujiņas attiecības ar ģimeni, draugiem un vīriešiem un paver priekškaru uz 20.–30. gadu sabiedrību. Autores tekstā ievīti Austras Skujiņas dienasgrāmatas, vēstuļu un dzejoļu fragmenti. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

GRĀMATA

Maija Krekle “Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības”,  “Lauku Avīzes” izdevniecība.

Rīgā ierodas nemiera pilna tumšacaina meitene ar bubi galviņu, kura neprātīgi iemīlējusies pilsētā un dzejā. Austra vēlas nokārtot savu dzīvi un no sirds kāro būt tur, kur Ziemeļnieks, Grots, Čaks, Grēviņš… Vai dzīvē viņa ir tā pati, kas dzejā? Vai īsās, bet kaislīgās aizraušanās spēs sniegt to, ko no dzīves gaidījusi? Autore šķetina Austras Skujiņas attiecības ar ģimeni, draugiem un vīriešiem un paver priekškaru uz 20.–30. gadu sabiedrību. Autores tekstā ievīti Austras Skujiņas dienasgrāmatas, vēstuļu un dzejoļu fragmenti. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

FILMA

Slavenais rīdzinieks

“Laiks, kura nav. Mihails Tāls”, dokumentāla filma, 57 min. (Latvija) kinoteātrī “Splendid Palace”, Rīgā. Režisors Staņislavs Tokalovs, filma uzņemta studijā “Ego Media” ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Mihails Tāls – astotais pasaules čempions šahā – ir godam nesis Rīgas un Latvijas vārdu pasaulē. Jaunā okumentālā filma mēģina ielūkoties Tāla neviennozīmīgās personības dziļumos.

Attēlā – filmas kadrs.

 

SARĪKOJUMS

Dīvu dīva ar piecām oktāvām

Meraijas Kerijas koncerts “Arēnā Rīga” 7. aprīlī

Spēcīgās balss īpašniece Meraija Kerija ir pārdevusi vairāk nekā 220 miljonu ierakstu, saņēmusi “Billboard” godalgu kā labākā desmitgades mūziķe, “World Music Award” kā veiksmīgākā dziedātāja šajā tūkstošgadē un “Icon Award” par unikāliem sasniegumiem dziesmu rakstīšanā. Un nu dodas Eiropas koncerttūrē.

 

IZSTĀDE

“Lielās dienas Alksnāja ielā”. “Galerijā Daugava” Rīgā, Alksnāja ielā 10/12, līdz 23. aprīlim.

Izstādē piedalās mākslinieki, ar kuriem galerija sadarbojas jau ilgāku laiku: Ilze Avotiņa, Laima Bikše, Biruta Delle, Andris Eglītis, Daiga Krūze, Dace Lielā, Jānis Purcens un Kaspars Zariņš. Izstādes vienojošie elementi – daba pavasarī un pavasara krāsas.

 

JAUNUMS

Spēcīgai, neatkarīgai un reizē sievišķīgai justies liek jaunais aromāts “Boss Ma Vie Pour Femme Intense”. Vai zini, kā smaržo kaktusa zieds? Pēc brīnuma. Šajā smaržu buķetē to ieskauj frēzijas un jasmīna maigums, kas savijas ar rozes pumpura dvesmu un ciedra elegantajām notīm. Aromāts, kas radīts dzirkstošam atelpas brīdim. Lai jau pēc mirkļa tev būtu prieks un spēks atkal mesties dzīves virpulī.

 

GARŠĪGI!

Svaigi un pacilājoši

Salātu sastāvdaļas: gurķi, lapu bietes, sarkanie un dzeltenie tomāti, bazilika lapiņas, redīsi, paprika, sīpols, kāda salātlapa. Ja vēlas, šiem salātiem var pārpurināt sezamsēkliņas, papildināt ar dīgstiem. Pievieno sāli, piparus un apslaka ar eļļas un balzametiķa maisījumu.

 

DZĪVES GUDRĪBA

Cilvēks dzīvo tikai vienreiz – bet, ja visu dara pareizi, ar vienu reizi ir gana. Džo E. Lūiss

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+