Publicitātes foto

10 padomi, kā ietaupīt naudu pirms svētkiem 0

Pētījumi liecina, ka pēdējos gados Ziemassvētku pirkumos ieguldītajai summai ir tendence pieaugt. Taču, Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īstais brīdis ne tikai svecīšu degšanai un skaistu dāvanu iegādei, bet arī finanšu sakārtošanai. Lai tuvojošās svinības izdotos pavadīt bez stresa, aizdevējs Vivus.lv ir apkopojis 10 padomus, kā pirms svētku sezonā ietaupīt naudu!

Reklāma
Reklāma

1. Atsakies no liekiem abonementiem

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Vai atceries, kā gada sākumā, entuziasma pilns par jauno dzīvi, pierakstījies trenažieru zāles abonementam? Vai esi to patiešām izmantojis? Vai esi izlasījis arī visus pasūtītos žurnālus? Varbūt tie skumji stāv stūrī, ne reizes neatvērti? Atsakies no finansiālajām saistībām, kuras vairs sevi neattaisno!

2. Pārdomā mobilā telefona rēķinu

Bezmaksas Wi-Fi pieejams arvien vairāk vietās – darbavietās, kafejnīcās, bibliotēkās u.c. Apdomā, vai pašreizējais telefona datu plāns Tev patiešām ir noderīgs? Ir jauki, ja ir pieejami daži lieki megabaiti, ko iztērēt, braucot autobusā, bet, vai Tu šo apjomu patiešām izmanto? Ja atbilde ir „nē”, apciemo telefona operatoru un izvēlies jaunu tarifa plānu.

3. Plāno, plāno un plāno

CITI ŠOBRĪD LASA

Finanšu laicīga un apzināta plānošana ir viens no svarīgākajiem pieturas punktiem naudas taupīšanas ceļojumā. Ja laikus zināsi, cik vari atļauties tērēt konkrētām lietām, izvairīsies no „iebraukšanas” citām vajadzībām paredzētajā budžetā. Tuvojoties svētkiem, ir svarīgi ieplānot 3 lietas:

  1. Ziemassvētku dāvanas – ja jāapdāvina lērums cilvēku, vari iegādāties, piemēram, dāvanu komplektu un sadalīt labumus no tā katram saņēmējam;

  2. Ziemassvētku vakariņas – mājās gatavots ēdiens būs maciņam draudzīgāks. Ja ciemiņu ir daudz, ierosini Ziemassvētku svinības ar līdzi paņemtiem groziņiem;

  3. Jaungada ballīti – vai Tev tiešām ir nepieciešams jauns balles tērps? Varbūt veco iespējams atsvaidzināt ar jauniem aksesuāriem, piemēram, auskariem vai kaklasaiti?

    Publicitātes foto

4. Tērē resursus atbildīgi

Apzinies, kā Tavs dzīves veids ietekmē atjaunojamos un neatjaunojamos dabas resursus. Lai iekrātu naudu un nenodarītu kaitējumu videi:

  • izmanto enerģiju taupošas spuldzes un sadzīves tehniku ar mazāku enerģijas patēriņu – tas noteikti atspoguļosies Tavā rēķinā;

  • kad iespējams, pārvietojies ar kājām vai velosipēdu – tā ietaupīsi degvielu un sabiedriskā transporta biļešu izdevumus.

5. Lasi e-grāmatas

Ja esi grāmatu cienītājs, lielisks veids kā ietaupīt naudu, ir lasīt e-grāmatas. Tās ir lētākas par ierastā formāta literatūru, būs lasāmas telefonā, planšetē un e-lasītājā, kā arī neaizņems vietu grāmatplauktā. E-grāmatas latviešu valodā atradīsi, piemēram, Zvaigzne ABC, las.am vai Fabula.

Publicitātes foto

6. Turies pie saraksta

Cilvēki pārtikušajās valstīs gadā izmet atkritumos ap 100 kg pārtikas. Lai izvairītos no liekiem tēriņiem, pirms dodies uz veikalu, sastādi sarakstu ar lietām, kuras patiešām ir vajadzīgas. Ja nepieciešama vien piena paka un divi tomāti, nekavējies pie šokolāžu vai krāsaino dzērienu stenda. Iepērkoties atbildīgi, palīdzēsi gan savai veselībai, gan maciņam. Un atceries – nekādā gadījumā neej uz veikalu izsalcis!

7. Audzē pacietību un seko līdzi atlaidēm

Saņemot pastkastītē preču un pārtikas produktu bukletu no tirgotājiem, ieskaties piedāvājumos. Kur šonedēļ ir atlaide papīra dvieļiem, kur jogurtam? Ja kārotais produkts nav nocenots, nogaidi līdz beigsies pašreizējā akcija un palūkojies, vai atlaide nebūs nākamajā. Šis būs īpaši noderīgi, pērkot lietas, kas ir nedaudz dārgākas un nav gluži nepieciešamas ikdienas vakariņām.

Publicitātes foto

8. Gatavo mājās

Ir patīkami ēst ārpus mājas, taču, pusdienojot kafejnīcās, nauda pazūd vēja ātrumā. Lai ietaupītu laiku un finanses, brīvdienās atvēli pāris stundas, lai izplānotu un pagatavotu maltītes visai nedēļai:

Reklāma
Reklāma
  1. izvēlies iecienītākās receptes;

  2. uzraksti produktu sarakstu un, iepērkoties, stingri pie tā pieturies;

  3. sagatavo ēdienu. Piemēram, lielu katlu sautējuma vai kārtīgu sacepuma trauku. Uzreiz neapēsto varēsi uzglabāt ledusskapī un baudīt arī nākamajās dienās;

  4. ja Tavā darbavietā ir iespēja uzsildīt ēdienu, mājās sagatavo pusdienu kārbiņas, ko ņemt līdzi uz darbu nedēļas laikā.

9. Nesmādē lietotas mantas

Gan apģērbs, gan mēbeles un sadzīves tehnika var tikt izmantota ilgāku laika sprīdi un tas nenozīmē, ka visas šīs lietas ir vecas vai neglītas. Lietotu preču veikaliņos ik pa laikam iespējams atrast dārgumus. Gan mazlietotus, dārgu zīmolu apģērbus no kvalitatīva materiāla (piemēram, kašmira džemperi ziemai), gan stilīgas, vecmodīgas greznumlietiņas un traukus, kas noderēs arī kā dāvanas svētkiem.

Foto: Pixabay.com / Free-Photos

10. Rodi prieku bezmaksas lietās

Ne visa izklaide, kas maksā naudu, piepilda sirdi ar prieku. Šajā svētku sezonā:

  • apciemo dzīvnieku patversmi – ziedo vecās un nevajadzīgās segas, izved pastaigā četrkājaino draugu un gūsti prieka lādiņu, ko sniedz laba darba paveikšana;

  • sarīko sniega kauju mežā – ar draugiem, ar bērniem, ar radiem. Ar karstu termosu, mājās ceptiem pīrādziņiem, līdzi paņemtiem eglīšu rotājumiem un sirsnīgiem smiekliem ziemas gaisā. Šādi Tu neiztērēsi ne centa, bet Tava diena kļūs bagātāka.

Vivus.lv iesakapirms svētku laikā atbrīvojies no neefektīviem ieradumiem un radi vietu skaistai, sakārtotai dzīvei!