×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

100 relikvijas atceļo uz Rīgu


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sestdien Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) atklās izstādi “100 Latvijas vēstures relikvijas”, kas līdz šim bija aplūkojama Cēsīs. 


 

Ar izstādes eksponātiem neklātienē var iepazīties izdevniecības AS “Lauku Avīze” grāmatā “100 Latvijas vēstures relikvijas”, kas nule iznākusi papildmetienā. Izstāde LNVM būs aplūkojama līdz 30. decembrim.

Izstāde “100 Latvijas vēstures relikvijas” ir LNVM lolojums, jo demonstrē 100 vērtīgākās no muzejā glabātajām ap miljons Latvijas vēstures relikvijām. Tās ir lietas no senas un pavisam nesenas Latvijas vēstures, priekšmeti, kas ir ne tikai vērtīgi, bet ar savu stāstu vai pat noslēpumu – arheoloģiskie atradumi, etnogrāfiskie priekšmeti, rotaslietas, monētas, dokumenti, gleznas un zīmējumi. Kā uzsvēris LNVM direktors Arnis Radiņš: Latvijas vēstures simboli, kas nav pārdodami un kuru vērtība nav naudā izsakāma.

Apmeklētāji varēs paraudzīties uz vienu no vecākajiem sakrālās mākslas darbiem Latvijā – 17. gadsimta sākuma Kalnamuižas baznīcas altārgleznu “Golgāta”. Kamēr izstāde bija Cēsīs, glezna atradās restaurācijā. Tikai izstādes atklāšanas dienā tiks demonstrēta arī Lāčplēša Kara ordeņa I šķira – muzejnieki vēlas saglabāt tradīciju, ka šī ordeņa izrādīšana notiek vien 11. novembrī.

Savukārt AS “Lauku Avīze” izdotajā grāmatā “100 Latvijas vēstures relikvijas” ar visām izstādē redzamajām vērtībām var iepazīties ne tikai vizuāli. Katrai relikvijai pievienota arī izsmeļoša informācija par tās izcelsmi, funkcijām un vēsturisko kontekstu.

Irina Zeibārte informēja, ka gan Muzeju naktī, gan arī pēc tam apmeklētāji varēs balsot par, viņuprāt, vērtīgāko no simta – “relikviju relikviju”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+