Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūras ministrija uz pieciem gadiem akreditējusi vēl četrus muzejus0

Publicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) uz pieciem gadiem akreditējusi vēl četrus muzejus, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdz 2023. gada 26. martam akreditēts Kuldīgas novada muzejs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Rojas Jūras zvejniecības muzejs un Retro auto muzejs Rīgā. Līdz šim datumam akreditēts arī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Savukārt līdz 2023. gada 2. aprīlim akreditācija piešķirta Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejam “Pikšas”, kas atrodas Dobeles novadā.

Kā ziņots, KM 29. martā izdeva lēmumu akreditēt LEBM turpmākajiem pieciem gadiem, vienlaikus akreditācijas komisija sniegusi arī vairākus ieteikumus muzeja darbības pilnveidošanai, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Akreditācijas procesā komisija konstatēja, ka muzejs veicis apjomīgu darbu LEBM krājuma uzskaites un saglabāšanas uzlabošanā. Krājuma priekšmetu esības pārbaude turpinās, ir identificēta ievērojama daļa meklēšanā esošo priekšmetu. Atkārtoti izstrādātā muzeja vidēja termiņa darbības stratēģija kopumā sniedz priekšstatu par LEBM mērķiem un uzdevumiem un var tikt izmantota par pamatu plānveidīgai muzeja darbībai.

Saistītie raksti

Vienlaikus akreditācijas komisija muzeja vadībai adresējusi arī vairākus ieteikumus, kuru īstenošana palīdzēs pilnveidot LEBM darbību. Prioritāte pilnvērtīgas muzeja darbības nodrošināšanai joprojām paliek krājuma darbs, un akreditācijas komisija savā atzinumā norādījusi uz nepieciešamību nodrošināt normatīvo aktu prasībām atbilstošu apstākļus visiem Nacionālajā muzeju krājumā iekļautajiem priekšmetiem, kā arī veikt eksponātu drošības risku analīzi un to drošības garantēšanas pasākumus. Komisijas ieteikumu izpildi KM kontrolēs, izvērtējot ikgadējos LEBM darbības pārskatus.

Muzeja akreditācijas komisijas atzinums 21. marta sēdē tika apstiprināts Latvijas Muzeju padomē.

LEBM iepriekšējās akreditācijas termiņš beidzās 2016. gada 28. novembrī. Muzeja akreditācijas procesā tika konstatēti būtiski trūkumi tā darba plānošanā un pārvaldībā, kā arī muzeja krājuma uzskaitē. KM pieprasīja muzejam izstrādāt un iesniegt akreditācijas procesā identificēto trūkumu novēršanas plānu, ko LEBM kolektīvs izpildījis.

LA.lv