Latvijā
Rīga

Brīvdabas muzejā pulcēsies 120 amatnieki un 30 mājražotāji 0

Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz 7. Mūsdienu amatniecības festivālu 5. un 6. augustā. Arī šā gada festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties dažādus no dabīgiem materiāliem veidotus darinājumus.

Bet gardēži festivāla laikā varēs nogaršot mūsdienīgus un radošus gardumus no latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves. Festivāls šogad pulcēs vairāk nekā 120 amatnieku un 30 mājražotāju, kā arī viesus no Lietuvas un Igaunijas.

Galerijas nosaukums

Brīvdabas muzeja direktore Ilze Millersone stāsta: „Veidojot Gadatirgu un atlasot tā dalībniekus, sapratām, ka Latvijas amatniecībā veidojas virziens, kas piedāvā jaunu un laikmetīgu skatījumu un ir pelnījis īpašu ievērību. Tie pārsvarā ir jaunākās paaudzes amatnieki, kas veido tradicionālus darinājumus, bet mūsdienīgā un neordinārā izpildījumā. Arī šogad festivālā pulcēsim neparastus un interesantus amatniekus.”

Mūsdienu amatniecības festivāla laikā notiks trešie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Divās dienās teātra mīļotāji no visas Latvijas izspēlēs 20 dažādas izrādes, kas tiks rādītas gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, tā pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.

Festivāla viesiem bez papildu maksas būs iespējams apmeklēt Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus, muzeja ekspozīciju, kā arī izstādi “KOKS. PINUMI / Darbarīki. Amatniecība. Dizains” un Mārtiņa Varbūta fotogrāfiju izstādi “Siltums”.

biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” biļešu tirdzniecības vietās un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Muzeja kasē biļetes uz pasākumu būs pieejamas tikai pasākuma dienā.

LA.lv