Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. februāris, 2016
Drukāt

1336. gada 25. februāris

25feb_Pileni_2

Pirms 680 gadiem, 1336. gada 25. februārī, kā vēsta 14. gadsimtā sarakstītā “Prūsijas zemju hronika” un leģendas, šajā dienā ap 4000 žemaišu vīru, sievu un bērnu Teitoņu ordeņa karaspēka aplenktajā Pilēnu pilī izdarīja kolektīvo pašnāvību, saprotot, ka tiem nav izredžu noturēties pretim aplencēju pārspēkam.

Mūsdienu vēsturnieki minēto kunigaiša Marģira jeb Marģera pilsļaužu skaitu gan uzskata par pārspīlējumu, un tāpat Pilēnu atrašanās vieta nav precīzi zināma. Par to ir vairākas versijas, un viena no tām norāda uz Puņas pilskalnu jeb Marģera kalnu Nemunas upes krastā. Tur uzstādīts arī piemineklis. Hronika apgalvo, ka žemaiši Pilēnos vispirms sadedzinājuši visu savu mantu, tad aizdedzinājuši pašu pili, nokāvuši savas sievas un bērnus un tad nogalinājušies paši, jo nav vēlējušies nonākt ordeņa verdzībā. Notikumi risinājās laikā, kad Teitoņu ordeņa iebrukumi Lietuvas un Polijas teritorijās tāpat kā poļu un lietuviešu sirojumi Brandenburgā un Prūsijas zemēs bija ierasta parādība.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+