Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. novembris, 2012
Drukāt

1632. gada 23. novembrī

23nov_mabiljons_22

Pirms 380 gadiem, 1632. gada 23. novembrī, dzimis Žans Mabijons – benediktīniešu mūks un sava laika izcilākais vēsturnieks, kura devums šai zinātnei ir paleogrāfijas un diplomātikas kā vēstures palīgzinātņu iedibināšana.

 

Paleogrāfijas uzdevums ir studēt seno rokrakstu rakstu zīmes, pēc specifiskām pazīmēm datēt manuskriptus un analizēt tos tapšanas laika kontekstā, bet diplomātika nodarbojas ar dokumentu formas un satura pētniecību, pārbaudot avota autentiskumu. Diplomātika skata, kā dokuments noformēts, kādus teksta formulējumus katrā laika posmā izmanto.

 

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+