Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
4. augusts, 2014
Drukāt

1704. gada 4. augustā

4aug_Gibraltars_2

Pirms 310 gadiem, 1704. gada 4. augustā, tā sauktā Spānijas mantojuma kara laikā, apvienotās britu-holandiešu flotes izsēdināts 1800 vīru desants, izmantojot spāņu modrības zudumu pēcpusdienas siestā, pēkšņā triecienā tuvcīņā ieņēma Gibraltāra klints nocietinājumus.

Kopš tā laika stratēģiski svarīgā klints, kas ļauj kontrolēt izeju no Vidusjūras un ieeju tajā, ir britu rokās, lai arī spāņi regulāri atgādina, ka nav atteikušies no domas to kādreiz atgūt. Gadsimtu gaitā tas izmēģināts militāriem, ekonomiskiem un diplomātiskiem līdzekļiem, taču allaž neveiksmīgi. Lielbritānijai Gibraltārs kā karabāze ir spēlējis ļoti lielu lomu 19. un 20. gadsimta karos. Mūsdienās šī loma krietni samazinājusies, un slavenā klints kļuvusi vairāk pazīstama kā tūrisma objekts, osta, finanšu pakalpojumu un interneta azartspēļu bāzēšanās vieta.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+