Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
11. februāris, 2015
Drukāt

“Zilzeķu” hercogienei – 300. Uzzini, kas viņa bija!

11feb_Botanike_2

Pirms 300 gadiem, 1715. gada 11. februārī, aristokrātiskajā Oksfordas grāfa Hārlija ģimenē piedzima meita Margarēta, nākamā Portlendas hercogiene Kavendiša-Bentinka. 

Šī dāma dzīves laikā kļuva par bagātāko sievieti visā Lielbritānijā, bija aktīva tā sauktās “Zilzeķu biedrības” dalībniece un viena no pirmajām vīriešu sabiedrības atzītajām zinātniecēm.

Minētā biedrība bija aristokrātisku dāmu kopa, kas uzstāja, ka daiļā dzimuma pārstāvēm ir tiesības būt ne mazāk izglītotām par vīriešiem un apgūt zinības augstskolās. Tas bija drosmīgi, ja atceras, ka tālaika priekšstatos kundzes un lēdijas drīkstēja vien sēdēt mājās ar bērniem vai šūt un adīt.

Kā zinātnieces sievietes tika uzskatītas par absolūti nederīgām. Tomēr Margarēta Kavendiša-Bentinka 18. gadsimta vidū kļuva par vienu no divām atzītajām botāniķēm Eiropā. Viņas zināšanu pārākumu bija spiesti atzīt pat botāniķi vīrieši.

Hercogienei tāpat piederēja plašākā ar dabaszinātnēm saistītu priekšmetu kolekciju 18. gadsimta Anglijā.

Pievienot komentāru

Kad Latvijā būs ES sociālie standarti (5)Lai tuvinātu Eiropas valstu sociālos modeļus, jālīdzsvaro to tēriņi sociālajai aizsardzībai
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+