Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. februāris, 2015
Drukāt

“Zilzeķu” hercogienei – 300. Uzzini, kas viņa bija!

11feb_Botanike_2

Pirms 300 gadiem, 1715. gada 11. februārī, aristokrātiskajā Oksfordas grāfa Hārlija ģimenē piedzima meita Margarēta, nākamā Portlendas hercogiene Kavendiša-Bentinka. 

Šī dāma dzīves laikā kļuva par bagātāko sievieti visā Lielbritānijā, bija aktīva tā sauktās “Zilzeķu biedrības” dalībniece un viena no pirmajām vīriešu sabiedrības atzītajām zinātniecēm.

Minētā biedrība bija aristokrātisku dāmu kopa, kas uzstāja, ka daiļā dzimuma pārstāvēm ir tiesības būt ne mazāk izglītotām par vīriešiem un apgūt zinības augstskolās. Tas bija drosmīgi, ja atceras, ka tālaika priekšstatos kundzes un lēdijas drīkstēja vien sēdēt mājās ar bērniem vai šūt un adīt.

Kā zinātnieces sievietes tika uzskatītas par absolūti nederīgām. Tomēr Margarēta Kavendiša-Bentinka 18. gadsimta vidū kļuva par vienu no divām atzītajām botāniķēm Eiropā. Viņas zināšanu pārākumu bija spiesti atzīt pat botāniķi vīrieši.

Hercogienei tāpat piederēja plašākā ar dabaszinātnēm saistītu priekšmetu kolekciju 18. gadsimta Anglijā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+