Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
11. februāris, 2015
Drukāt

“Zilzeķu” hercogienei – 300. Uzzini, kas viņa bija!

11feb_Botanike_2

Pirms 300 gadiem, 1715. gada 11. februārī, aristokrātiskajā Oksfordas grāfa Hārlija ģimenē piedzima meita Margarēta, nākamā Portlendas hercogiene Kavendiša-Bentinka. 

Šī dāma dzīves laikā kļuva par bagātāko sievieti visā Lielbritānijā, bija aktīva tā sauktās “Zilzeķu biedrības” dalībniece un viena no pirmajām vīriešu sabiedrības atzītajām zinātniecēm.

Minētā biedrība bija aristokrātisku dāmu kopa, kas uzstāja, ka daiļā dzimuma pārstāvēm ir tiesības būt ne mazāk izglītotām par vīriešiem un apgūt zinības augstskolās. Tas bija drosmīgi, ja atceras, ka tālaika priekšstatos kundzes un lēdijas drīkstēja vien sēdēt mājās ar bērniem vai šūt un adīt.

Kā zinātnieces sievietes tika uzskatītas par absolūti nederīgām. Tomēr Margarēta Kavendiša-Bentinka 18. gadsimta vidū kļuva par vienu no divām atzītajām botāniķēm Eiropā. Viņas zināšanu pārākumu bija spiesti atzīt pat botāniķi vīrieši.

Hercogienei tāpat piederēja plašākā ar dabaszinātnēm saistītu priekšmetu kolekciju 18. gadsimta Anglijā.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+