Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
16. oktobris, 2013
Drukāt

1813. gada 16. oktobrī

Apvienotais Austrijas, Prūsijas, Krievijas, Portugāles, Spānijas un Zviedrijas karaspēks sakāva Napoleona armiju, kurā bija arī poļu, itāliešu un vācu karavīri. Cīņā piedalījās ap 600 tūkstošiem vīru, kamdēļ līdz pat Pirmajam pasaules karam šī kauja tika uzskatīta par vērienīgāko Eiropā. Pie Leipcigas militārajā ziņā ģeniālais Napoleons piedzīvoja pirmo sakāvi savā karavadoņa karjerā. Sekas bija atkāpšanās uz Franciju, kam 1814. gadā sekoja atkāpšanās no troņa un izsūtījums Elbas salā. Kauja ilga četras dienas un noslēdzās 19. oktobra rītā ar ielu cīņām Leipcigā. Precīzs kritušo un ievainoto skaits nav zināms, taču lēš, ka šajā vairākdienu asinspirtī kopumā tika ievainoti vai gāja bojā līdz 110 tūkstoši vīru. Sabiedroto koalīcijas zaudēja apmēram 54 tūkstošus, bet Napoleona armija – aptuveni 46 tūkstošus karavīru.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+