Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. decembris, 2012
Drukāt

1822. gada 27. decembrī

27dec_pasters_2

Pirms 190 gadiem, 1822. gada 27. decembrī, nabadzīga ādmiņa ģimenē Francijā piedzima medicīniskās mikrobioloģijas pamatlicējs, ķīmiķis Luijs Pastērs.

 

Viņa jaunatklājumi ķīmijas jomā ir ļoti plaši, taču pasaule Pastēram galvenokārt pateicas par to, ka viņš eksperimentāli pierādīja slimību mikrobioloģisko dabu un atklāja, ka ārstēt slimības nozīmē apkarot tās izraisošos mikrobus. Zinātnieks radīja pirmās vakcīnas pret trakumsērgu un Sibīrijas mēri, kā arī izstrādāja pasteri­zācijas procesu – veidu, kā pienu un vīnu padarīt pārtikai drošus.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+