Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
29. janvāris, 2015
Drukāt

1845. gada 29. janvārī

29janv_Krauklis_2

Pirms 170 gadiem, 1845. gada 29. janvārī, laikraksts “New York Evening Mirror” publicēja pirmo darbu, kas bija parakstīts ar Edgara Alana Po (1809 – 1849) vārdu – poēmu “Krauklis” (“The Raven”).

Līdz tam viņš rakstīja literārās kritikas, bet oriģināldarbus parakstīja kā “Bostonietis”. ­”Krauklis” beidzot atnesa Po slavu, un šī poēma mūsdienās ir angļvalodīgās literatūras klasika. To pat uzskata par vienu no slavenākajiem pasaules dzejoļiem. “Krauklis” guva ievērību ar amerikāņu autoram raksturīgo misticisma, bezcerīguma noskaņu un reizē lielisko dzejas valodu – runājošs ­krauklis pusnaktī apmeklē nelaimīgu mīlnieku, kurš pakāpeniski zaudē prātu. Vēlāk literatūrzinātnieki mēģināja identificēt pašu Po ar viņa poēmu, vilka paralēles. Rakstnieks pats tika iesaukts par “Kraukli”. Poēma padarīja Edgaru Po laikabiedru vidū augstākā mērā atpazīstamu. To daudzkārt pārpublicēja, parodēja, zīmēja tai ilustrācijas, taču nekādu finansiālu labumu dzejnieks no tā neguva, ja neskaita dažus dolārus honorāra.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+