Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
16. februāris, 2015
Drukāt

1865. gada 16. februārī

16feb_Jansevskis_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 16. februārī, Nīgrandes muižas kalpu ģimenē piedzima Jēkabs Janov­skis – nākamais žurnālists un rakstnieks Jēkabs Janševskis.

Viņa episkie romāni par Kurzemes senatni – “Laimes bērns”, “Bandavā”, “Mežvidus ļaudis” – bija ļoti populāri pirmskara Latvijā un ir izturējuši laika pārbaudi. Literāro darbību Janševskis tomēr sāka ar Aleksandra Puškina un Heinriha Heines atdzejošanu, turklāt to darīt viņu pamudināja neapmierinātība ar pašu latviešu dzejdariem. 1885. gadā viņš rakstīja: “Latviešiem aplam pulka dzejnieķeļu, kuri, ar saviem bezgaršīgajiem gara ražojumiem klajā nākdami, samaitā lasītāju labo garšu (..), tāpēc, pēc manām domām, kamēr mums vēl nav labu dzejnieku, jātulko citu tautu dzejnieki, kuri latviešiem parādītu, kāda ir poēzija visā savā pilnīgajā debess spožumā.” Janševskis bija arī ražīgs žurnālists un publicists, viņš no 1919. gada līdz pat nāvei strādāja Latvijas valdības oficioza “Valdības Vēstnesis” redakcijā.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+