Mobilā versija
+15.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
30. decembris, 2015
Drukāt

1865. gada 30. decembrī

30dec_Kiplings_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 30. decembrī, britu skolotāja ģimenē Bombejā (Mumbajā), Indijā, piedzima literāts Radjards Kiplings. Kiplinga stāstu krājums ”Džungļu grāmata”, kas vēsta par cilvēkbērnu Maugli un džungļu iemītniekiem – dzīvniekiem, pieder pasaules bērnu literatūras klasikai un ir vislabāk pazīstams latviešu lasītājam.

Dzimtenē Kiplingu tomēr zina arī kā daudzu citu stāstu un romānu autoru, kā arī dzejnieku. Kādu brīdi viņu pat godināja par “britu Ļevu Tolstoju”. Kad 1907. gadā lieliskais stāstnieks saņēma Nobela prēmiju literatūrā, viņš kļuva par pirmo britu rakstnieku, kuram piešķirta prestižā balva. Kiplings joprojām ir arī jaunākais Nobela prēmijas literatūrā laureāts. Tajā brīdī viņam bija 42 gadi. Jāatzīmē, ka tas bija vienīgais pagodinājums, ko rakstnieks pieņēma, jo visus pārējos laikabiedru dāvātos goda nosaukumus, pat atkārtotus piedāvājumus piešķirt lorda titulu, viņš noraidīja. Kiplinga darbi ir ietekmējuši ne tikai daudzus literātus – uzskata, ka tieši ”Džungļu grāmata” pamudināja atvaļināto britu virsnieku Robertu Beidenu-Pauelu radīt skautu kustību.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+