Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
15. aprīlis, 2015
Drukāt

1875. gada 15. aprīlī

15apr_Balons_2

Pirms 140 gadiem, 1875. gada 15. aprīlī, franču gaisa kuģotājs Žozefs Kroče-Spinellī kopā ar kolēģiem zinātniekiem un aeronautiem Teodoru Sivelu un Gastonu Tisandjē gaisa balonā “Zenith” sasniedza līdz tam nepieredzētu augstumu – ap 8600 metru.

Riskantā pasākuma mērķis bija veikt eks­perimentus spektroskopijā, taču rekord­augstais lidojums beidzās ar traģiski – aptuveni 8000 metru augstumā skābekļa trūkuma dēļ Kroče-Spinellī un Sivels nomira nosmokot. Tisandjē zaudēja samaņu, bet atjēdzās 6000 metru augstumā un spēja nosēdināt balonu. Zinātnieks šajā lidojumā zaudēja dzirdi. Traģēdija notika, neskatoties uz to, ka Kroče-Spinellī ar biedriem jau agrāk bija veikuši lidojumus pat 7300 metru augstumā un lietojuši elpošanas nodrošināšanai skābekļa balonus. Tāpat bija jau novērots, ka lielā augstumā paātrinās pulss un mainās ādas tonis. Tomēr cilvēces augstlidojumu pieredze vēl bija niecīga.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+