Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
2. jūnijs, 2016
Drukāt

1876. gada 2. jūnijā

Strands

Pirms 140 gadiem, 1876. gada 2. jūnijā, Olas ciemā Dienvidnorvēģijā dzimis pasaulē atzītais zirnekļu pētnieks jeb arahnologs Embriks Strands.

Latvijā viņu vairāk pazīst kā cilvēku, kurš mūsu valstī licis pamatus zooloģijas zinātnei. 1922. gadā Strandu uzaicināja kļūt par zooloģijas profesoru Latvijas Universitātē, kur viņš vadīja LU Hidrobioloģisko staciju un Sistemātiskās zooloģijas institūtu. Līdz pat mūža noslēgumam Strands strādāja par zooloģijas profesoru LU Matemātikas un dabaszinātņu fakultātē un nepameta Latviju pat Otrā pasaules kara laikā. Profesors pārvaldījis angļu, vācu, zviedru, norvēģu, dāņu un vēl vairākas valodas, tomēr latviešu valodu, vismaz sākumā, nav pratis. Lekciju un saziņas valoda Strandam vispirms bija vācu, bet tad viņš lekcijas tomēr sācis lasīt latviski – tekstus viņam pārtulkojuši draugi un pasniedzēji. Latvijā joprojām glabājas ap 9000 sējumu plašā Stranda zinātnisko grāmatu bibliotēka, ko viņš novēlējis LU. Arī apbedīts zinātnieks Latvijā, Rīgas Meža kapos.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+