Mobilā versija
+3.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
13. februāris, 2013
Drukāt

1903. gada 13. februārī

13feb_simenons_2

Pirms 110 gadiem, 1903. gada 13. februārī, apdrošināšanas firmas klerka ģimenē Ljēžā pasaulē nāca pasaulslavenais beļģu kriminālromānu autors Žoržs Simenons.

 

Viņa spalvai pieder vairāki simti darbu. To vidū lielāko popularitāti izpelnījušies tie, kuru galvenais varonis ir komisārs Megrē. Tādu ir 75. Detektīvs pirmo reizi tika minēts 1929. gada romānā 
”Pietr le Letton” jeb ”Pēteris Latvietis”.

Simenons ir pazīstams kā viens no aizvadītā gadsimta produktīvākajiem rakstniekiem, jo spējis dienas laikā uzrak­stīt 60 līdz 80 lappušu. Kritika tamdēļ pret viņu brīžiem bija skarba, aizrādot arī uz trūcīgo vārdu krājumu romānos. Tomēr tas netraucēja pieprasīt Simenona darbu turpinājumus. Viņa romānus jau 30. gadu sākumā sāka tulkot daudzās valodās un izmantot kinofilmu režijās. Žoržs Simenons pasaulē visvairāk lasīto frančvalodīgo rakstnieku pulkā tikai nedaudz atpaliek no Žila Verna, Šarla Perro un Renē Gosinī – komiksu varoņa Asteriksa radītāja.

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+