Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
14. oktobris, 2014
Drukāt

1904. gada 14. oktobrī (1)

14okt_Irbitis_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 14. oktobrī, Valmieras apriņķa Lādes pagastā dzimis leģendārais latviešu aviokon­struktors un dizainers Kārlis Irbītis.

Viņa konstrukcijas pirmā lidmašīna ”Sprīdītis” pacēlās gaisā 1925. gadā, kad jaunajam talantam bija tikai 21 gads. 30. gados Irbītis jau vadīja rūpnīcas VEF aviobūves nodaļu un viņa radītie vienplākšņi bija modernākie pirmskara Latvijas armijā. Kara laikā konstruktors strādāja Vācijā, bet kopš 1948. gada dzīvoja Kanādā, kur darbojās kompānijā ”Canadair” Monreālā. Mūža nogalē konstruktors pievērsās Latvijas aviācijas vēstures izpētei. Tūlīt pēc valstiskuma atgūšanas Latvijas Zinātņu akadēmija Kārlim Irbītim par nopelniem Latvijas labā piešķīra goda doktora grādu inženierzinātnēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Mūsu iedzimtais kautrīgums ir nepārspējams! Irbītis ir viens no izcilākajiem latviešu tehniskajiem prātiem. Lasīju, ka ar viņa lidmašīnu(-ām?) vēl pirms gadiem 10-15 lidoja Zviedrijā. Vai tomēr nevajadzēja ievietot jēdzīgāku foto un detalizētāku viņa darbīgā mūža aprakstu? Kaut vai to, kur viņš mācījās, kā nonāca līdz konstruktoram, kādēļ devās svešumā, jo 21 gadu vecumā vairums mūslaiku jauniešu prot tikai bez kāda mērķa ārdīties disenēs?
    Apbrīnojami! Ja tā būtu Kombuļu Inese, Āboltiņa vai Zaķis- raksts būtu ar pieciem turpinājumiem.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+