Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
14. oktobris, 2014
Drukāt

1904. gada 14. oktobrī (1)

14okt_Irbitis_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 14. oktobrī, Valmieras apriņķa Lādes pagastā dzimis leģendārais latviešu aviokon­struktors un dizainers Kārlis Irbītis.

Viņa konstrukcijas pirmā lidmašīna ”Sprīdītis” pacēlās gaisā 1925. gadā, kad jaunajam talantam bija tikai 21 gads. 30. gados Irbītis jau vadīja rūpnīcas VEF aviobūves nodaļu un viņa radītie vienplākšņi bija modernākie pirmskara Latvijas armijā. Kara laikā konstruktors strādāja Vācijā, bet kopš 1948. gada dzīvoja Kanādā, kur darbojās kompānijā ”Canadair” Monreālā. Mūža nogalē konstruktors pievērsās Latvijas aviācijas vēstures izpētei. Tūlīt pēc valstiskuma atgūšanas Latvijas Zinātņu akadēmija Kārlim Irbītim par nopelniem Latvijas labā piešķīra goda doktora grādu inženierzinātnēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Mūsu iedzimtais kautrīgums ir nepārspējams! Irbītis ir viens no izcilākajiem latviešu tehniskajiem prātiem. Lasīju, ka ar viņa lidmašīnu(-ām?) vēl pirms gadiem 10-15 lidoja Zviedrijā. Vai tomēr nevajadzēja ievietot jēdzīgāku foto un detalizētāku viņa darbīgā mūža aprakstu? Kaut vai to, kur viņš mācījās, kā nonāca līdz konstruktoram, kādēļ devās svešumā, jo 21 gadu vecumā vairums mūslaiku jauniešu prot tikai bez kāda mērķa ārdīties disenēs?
    Apbrīnojami! Ja tā būtu Kombuļu Inese, Āboltiņa vai Zaķis- raksts būtu ar pieciem turpinājumiem.

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+