Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

1905. gada 31. martā

31mar_Zilinskis_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 31. martā, Saukā, Sēlijā, piedzima komponists, pianists un pedagogs Arvīds Žilinskis.

Kā pianists Žilinskis izpelnījās atzinību jau 18 gadu vecumā, kad muzikologs Jēkabs Vītoliņš viņu slavēja kā vienu no nedaudzajiem jaunajiem latviešu pianistiem, kam “ir ambīcija un arī attiecīgās spējas, griba un enerģija, lai kāptu uz koncertestrādes patstāvīgiem koncertiem”. Vītoliņš mūziķi paslavēja arī par māksliniecisko izaugsmi un virtuozitāti. Tomēr karjeras augstāko punktu mākslinieks sasniedza padomju gados; bez Žilinska padomju perioda latviešu mūzika būtu grūti iedomājama. Komponists atstāja pēc sevis pusotru tūkstoti lielu un mazu sacerējumu, no kuriem ”zelta fondā” ierakstāmas ap 200 dažādas dziesmas. To skaitā “Mana dzimtene jaukā”, “Pasmel spēku Daugavā”, bērnu dziesmas “Lelles jaka”, “Kaķīt’s mans”, “Dziesmu par slinko Jānīti”, pasaku opera “Zelta zirgs” un balets “Sprīdītis”.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (39)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+