Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

1905. gada 31. martā

31mar_Zilinskis_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 31. martā, Saukā, Sēlijā, piedzima komponists, pianists un pedagogs Arvīds Žilinskis.

Kā pianists Žilinskis izpelnījās atzinību jau 18 gadu vecumā, kad muzikologs Jēkabs Vītoliņš viņu slavēja kā vienu no nedaudzajiem jaunajiem latviešu pianistiem, kam “ir ambīcija un arī attiecīgās spējas, griba un enerģija, lai kāptu uz koncertestrādes patstāvīgiem koncertiem”. Vītoliņš mūziķi paslavēja arī par māksliniecisko izaugsmi un virtuozitāti. Tomēr karjeras augstāko punktu mākslinieks sasniedza padomju gados; bez Žilinska padomju perioda latviešu mūzika būtu grūti iedomājama. Komponists atstāja pēc sevis pusotru tūkstoti lielu un mazu sacerējumu, no kuriem ”zelta fondā” ierakstāmas ap 200 dažādas dziesmas. To skaitā “Mana dzimtene jaukā”, “Pasmel spēku Daugavā”, bērnu dziesmas “Lelles jaka”, “Kaķīt’s mans”, “Dziesmu par slinko Jānīti”, pasaku opera “Zelta zirgs” un balets “Sprīdītis”.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+