Mobilā versija
Brīdinājums +12.5°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
7. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 7. septembrī

7sept_Centralcietums_2

Pirms 110 gadiem, naktī uz 1905. gada 7. septembri (20. septembrī pēc jaunā stila), latviešu sociāldemokrātu kaujinieki Rīgā veica vienu no 1905. gada revolūcijas laika pārdrošākajām operācijām – uzbrukumu Centrālcietumam.

Tā gaitā atbrīvoja divus iepriekš apcietinātos biedrus, kuriem par bumbas izgatavošanu un terora akta īstenošanu draudēja nāvessods. Rūpīgi izstrādātajā akcijā piedalījās 52 kaujinieki, kamēr tā laika prese apgalvoja, ka uzbrucēju bijis 100. Cietuma teritorijā tie iekļuva ar piemērotu atslēgu palīdzību. Pēc tam vieni devās atbrīvot apcietinātos, citi iesaistījās apšaudē ar apsardzi pagalmā, kur notika īsta kauja. Pārdrošā uzbrukuma laikā krita vai tika ievainoti 15 apsargi, kamēr uzbrucējiem zaudējumu nebija. Tomēr divi kaujinieki tika sagūstīti pēc atkāpšanās Maskavas forštates ielās. Arī tur izraisījās apšaudes. Bija kritušie.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+