Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 7. septembrī

7sept_Centralcietums_2

Pirms 110 gadiem, naktī uz 1905. gada 7. septembri (20. septembrī pēc jaunā stila), latviešu sociāldemokrātu kaujinieki Rīgā veica vienu no 1905. gada revolūcijas laika pārdrošākajām operācijām – uzbrukumu Centrālcietumam.

Tā gaitā atbrīvoja divus iepriekš apcietinātos biedrus, kuriem par bumbas izgatavošanu un terora akta īstenošanu draudēja nāvessods. Rūpīgi izstrādātajā akcijā piedalījās 52 kaujinieki, kamēr tā laika prese apgalvoja, ka uzbrucēju bijis 100. Cietuma teritorijā tie iekļuva ar piemērotu atslēgu palīdzību. Pēc tam vieni devās atbrīvot apcietinātos, citi iesaistījās apšaudē ar apsardzi pagalmā, kur notika īsta kauja. Pārdrošā uzbrukuma laikā krita vai tika ievainoti 15 apsargi, kamēr uzbrucējiem zaudējumu nebija. Tomēr divi kaujinieki tika sagūstīti pēc atkāpšanās Maskavas forštates ielās. Arī tur izraisījās apšaudes. Bija kritušie.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+