Mobilā versija
+1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 7. septembrī

7sept_Centralcietums_2

Pirms 110 gadiem, naktī uz 1905. gada 7. septembri (20. septembrī pēc jaunā stila), latviešu sociāldemokrātu kaujinieki Rīgā veica vienu no 1905. gada revolūcijas laika pārdrošākajām operācijām – uzbrukumu Centrālcietumam.

Tā gaitā atbrīvoja divus iepriekš apcietinātos biedrus, kuriem par bumbas izgatavošanu un terora akta īstenošanu draudēja nāvessods. Rūpīgi izstrādātajā akcijā piedalījās 52 kaujinieki, kamēr tā laika prese apgalvoja, ka uzbrucēju bijis 100. Cietuma teritorijā tie iekļuva ar piemērotu atslēgu palīdzību. Pēc tam vieni devās atbrīvot apcietinātos, citi iesaistījās apšaudē ar apsardzi pagalmā, kur notika īsta kauja. Pārdrošā uzbrukuma laikā krita vai tika ievainoti 15 apsargi, kamēr uzbrucējiem zaudējumu nebija. Tomēr divi kaujinieki tika sagūstīti pēc atkāpšanās Maskavas forštates ielās. Arī tur izraisījās apšaudes. Bija kritušie.

Pievienot komentāru

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+