Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
7. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 7. septembrī

7sept_Centralcietums_2

Pirms 110 gadiem, naktī uz 1905. gada 7. septembri (20. septembrī pēc jaunā stila), latviešu sociāldemokrātu kaujinieki Rīgā veica vienu no 1905. gada revolūcijas laika pārdrošākajām operācijām – uzbrukumu Centrālcietumam.

Tā gaitā atbrīvoja divus iepriekš apcietinātos biedrus, kuriem par bumbas izgatavošanu un terora akta īstenošanu draudēja nāvessods. Rūpīgi izstrādātajā akcijā piedalījās 52 kaujinieki, kamēr tā laika prese apgalvoja, ka uzbrucēju bijis 100. Cietuma teritorijā tie iekļuva ar piemērotu atslēgu palīdzību. Pēc tam vieni devās atbrīvot apcietinātos, citi iesaistījās apšaudē ar apsardzi pagalmā, kur notika īsta kauja. Pārdrošā uzbrukuma laikā krita vai tika ievainoti 15 apsargi, kamēr uzbrucējiem zaudējumu nebija. Tomēr divi kaujinieki tika sagūstīti pēc atkāpšanās Maskavas forštates ielās. Arī tur izraisījās apšaudes. Bija kritušie.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+