Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
8. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 8. februārī

8feb_marka_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 8. februārī, avīze “Latvija” no Krievijas iekšzemes ziņoja: “Par jaunlaistām pastmarkām, uz kurām attēlota Ķeizara Majestātes ģīmetne, pēdējā laikā sinodā ienākuši no jeparhiju bīskapiem kādi 20 ziņojumi.

 

Arhiereji ziņo, ka ir garīdznieki, ir vienkāršie ļaudis neesot mierā, ka uz pastmarkām attēlota Ķeizara Majestātes ģīmetne, un lūdz rūpēties par to, lai šās markas no apgrozības izņemtu. Arhiereji aizrāda, ka vienkārši ļaudis pret Visaugstākās personas ģīmetnēm izturoties ar sevišķu cienību, ka Ķeizara Majestātes ģīmetnes attēlojums uz pastmarkām izpostot tautas augsto cieņu pret Viņa Majestātes personu.” Runa bija par Romanovu dinastijas trīssimt gadiem veltīto pastmarku sēriju, kurā ietilpa arī cara Nikolaja II portreti. Impērijas Iekšlietu ministrija nolēma attiecīgās pastmarkas no apgrozības izņemt. Valstij no tā cēlās divu miljonu rubļu zaudējumi.

 

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+