Mobilā versija
+2.1°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
8. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 8. februārī

8feb_marka_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 8. februārī, avīze “Latvija” no Krievijas iekšzemes ziņoja: “Par jaunlaistām pastmarkām, uz kurām attēlota Ķeizara Majestātes ģīmetne, pēdējā laikā sinodā ienākuši no jeparhiju bīskapiem kādi 20 ziņojumi.

 

Arhiereji ziņo, ka ir garīdznieki, ir vienkāršie ļaudis neesot mierā, ka uz pastmarkām attēlota Ķeizara Majestātes ģīmetne, un lūdz rūpēties par to, lai šās markas no apgrozības izņemtu. Arhiereji aizrāda, ka vienkārši ļaudis pret Visaugstākās personas ģīmetnēm izturoties ar sevišķu cienību, ka Ķeizara Majestātes ģīmetnes attēlojums uz pastmarkām izpostot tautas augsto cieņu pret Viņa Majestātes personu.” Runa bija par Romanovu dinastijas trīssimt gadiem veltīto pastmarku sēriju, kurā ietilpa arī cara Nikolaja II portreti. Impērijas Iekšlietu ministrija nolēma attiecīgās pastmarkas no apgrozības izņemt. Valstij no tā cēlās divu miljonu rubļu zaudējumi.

 

Pievienot komentāru

Briselē 25.maijā notiks NATO samits (4)NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.
Draugiem Facebook Twitter Google+