Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
14. aprīlis, 2014
Drukāt

1914. gada 14. aprīlī

14apr_laistamais_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 14. aprīlī, Rīgā tika laista darbā jaunā ielu laistāmā automašīna.

Ar ielu aplaistīšanu nolūkā mazināt putekļus jau agrāk nodarbojās sētnieki, tomēr tagad pilsētas rīcībā bija ”Daimler-Benz” auto, kura kravas kastē tika iecelta ūdens tvertne, sūknis, kā arī piemontēta laistāmā sistēma. Ziemā tvertni izņēma un auto izmantoja vienkārši kravu pārvadāšanai. Avīzes uzsvēra, ka ”automobili izmanto tikai priekš to ielu un laukumu aplaistīšanas, par kuriem jārūpējas pilsētai”. Ar saviem uzdevumiem tā tiekot galā ”diezgan labi” un vienā braucienā spējot aplaistīt ielu visā platumā. Minētais ”Daimler-Benz” kalpoja Rīgai vismaz līdz 1930. gadam, kad pilsēta beidzot varēja iegādāties jaunu, specializētu trīs tūkstošu litru tilpuma autocisternu ar 70 zirgspēku motoru. Tā laika noteikumi paredzēja, ka vasarā ielas jālaista divas reizes dienā – no rīta un ap plkst. 14, bet vajadzības gadījumā vēl biežāk.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+