Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
7. maijs, 2015
Drukāt

1915. gada 7. maijā

7. maijs_Luzitanija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 7. maijā, pie Īrijas krastiem vācu zemūdene nogremdēja britu pasažieru laineri “Lusitania”, kas bija ceļā no Ņujorkas uz Liverpūli. Kuģis nogrima 18 minūtēs.

Gāja bojā 1198 cilvēki. Tā kā starp bojāgājušajiem bija arī ASV pilsoņi, traģēdija tika izmantota par ieganstu, lai ASV iesaistītos Pirmajā pasaules karā Antantes valstu pusē. “Lusitania” gadījums iegājis vēsturē kā klasisks piemērs nācijas sabiedriskās domas noskaņošanai vajadzīgajā virzienā. Tiesa, vajadzēja paiet vēl diviem gadiem un vācu zemūdenēm nogremdēt vēl vairākus kuģus ar amerikāņiem, lai ASV 1917. gada aprīlī iestātos karā. Tomēr strīdi par to, vai pasažieru kuģis bija “likumīgs” zemūdenes “U–20” mērķis vai ne, turpinājās visu kara laiku un pat vēlāk. Lietu sarežģīja tas, ka “Lusitania” tilpnēs atradās arī kara materiāli britu armijai. Traģēdija bija notikusi brīdī, kad civilistu un kara materiālu pārvadāšana vienā kuģī vēl neskaitījās kaut kas nepieņemams.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+