Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. jūnijs, 2015
Drukāt

1925. gada 8. jūnijā

8jun_Strogovs_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 8. jūnijā, “Jaunākās Ziņas”, atsaucoties uz ārzemju presi, mulsi vēstīja, ka Latvija it kā piedalīšoties Francijas un Vācijas kinokompāniju lielfilmas “Mihails Strogovs” uzņemšanā.

Armija masu skatiem esot gatava piešķirt 10 000 vīru. “Nav šaubu, ka šī ērmotā ziņa par 10 000 latvju kareivjiem filmas dienestā un tamlīdzīgi ir vai nu veikla reklāma, vai muļķība, kuru derētu noskaidrot,” avīze skeptiski piebilda. Tomēr izrādījās, ka nav dūmu bez uguns – krievu trimdas režisora Viktora Turžanska “Mihailu Strogovu” Daugavpils cietokšņa apkaimē 1925. gada vasarā patiešām uzņēma, un tas bija liels notikums Latgales un tāpat Latvijas dzīvē. Piedzīvojumu filmas sižets tika veidots pēc Žila Verna romāna “Cara kurjers” un vēstīja par krievu cīņām pret tatāriem. Vairākas epizodiskas lomas filmā tēloja arī nākamais leģendārās latviešu kinofilmas “Lāčplēsis” režisors Aleksandrs Rusteiķis.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+