×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

1934. gada 27. novembrī (1)

Kalnins

Pirms 80  gadiem, 1934. gada 27. novembrī, Rīgā aiz slēgtām durvīm sākās karatiesas prāva pret ietekmīgo sociāldemokrātu politiķi, Kārļa Ulmaņa 15. maija apvērsumā atlaistās Saeimas priekšsēdētāju Paulu Kalniņu, viņa dēlu Bruno Kalniņu, kā arī sociāldemokrātu deputātiem Jūliju Celmu un Pēteri Ulpi.

Kratīšanās apvērsuma naktī Kalniņu mājā Mežaparkā un pie pēdējiem diviem bija atrasti 150 revolveri. Turklāt Bruno Kalniņš aresta brīdī bija demonstratīvi izšāvis griestos. Arestētos apsūdzēja nelikumīgā ieroču glabāšanā un plānos izmantot ieročus noziedzīgos nolūkos, proti, valsts apvērsumā. Tomēr ieroči bija pirkti 1927. gadā ar toreizējās valdības atļauju sociāldemokrātu paramilitārās organizācijas SSS vajadzībām. Apsūdzība faktiski izgāzās. P. Kalniņu attaisnoja; B. Kalniņam piesprieda triju gadu ieslodzījumu, taču jau 1936. gada novembrī viņš bija brīvībā un emigrēja. Cietumu, tāpat arī pilsonības atņemšanu B. Kalniņš Ulmanim nepiedeva. Daļēji tas arī noteica viņa rīcību 1940. gada vasarā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

    Apvērsumu gatavoja SSS un tās vadība ar Brunīti priekšgalā. Par to Brunīts dabūja PSRS brigādes ģenerālā pagonus un piedalījās Latvijas armijas sagrāvē.

    Vai Latvijas Armijas elita, 30 ģenerāļi un pulkveži aizbrauca mācīties uz Maskavu un līdz šim brīdim nav atgriezušies. Kau ari Tuvinieki bija mēģinājuši ģenerali Berķi atrunāt, bet tas esot atteicis, ka Brunīts, ka Armijas Poļitruks esot pierunājis un apsolijis drošību.

    Boļševiki vienmēsr sola drošību. Arī Latvija netika veikts iebrukums, bet Padomju varas atjaunošana. Somi arī aicināja palīgā, Ungari, Poļi, Čehoslovāki 1968. gada arī aicinaja palīgā “mirotvorcus”.
    Tagad Ukraiņi arī sauc palīgā pret fašistiem…… Kas būs nākošie???

Draugiem Facebook Twitter Google+