Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 13. novembrī: Rīga uzņēma trīs norvēģu ziemeļbriežus (3)

14nov_briedis_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 13. novembrī, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Ar tvaikoni “Tiber” Rīgas ostā pienākuši no Norvēģijas trīs ziemeļbrieži.

Viens no tiem nodots kādai privātpersonai, bet pārējie divi uzskatāmi kā Norvēģijas valdības dāvana Mežu departamentam.

Pēdējā uzdevumā abi brieži motorlaivā nogādāti līdz Kolkasragam, kur palaisti brīvībā Slīteres plašajos mežos. Mežu departaments paredz ieaudzināt Latvijas mežos ziemeļbriežus, lai gan pirmais mēģinājums bija nesekmīgs, jo Slīteres virsmežniecībā ielaistie ziemeļbriežu buļļi nobeidzās pagājušajā vasarā no saules dūriena.” Briežus turēja aplokā Bažu purvā, un tie tur dažus gadus karstajās vasarās nomocījās, līdz arī nobeidzās. Kā brieži, tā aļņi Latvijā tolaik bija liels retums.

Zemkopības ministrijas Mežu departamentā kāds bija pārņemts ar ideju, ka tad, ja jau ziemeļbrieži Latvijā kādreiz ledus laikmetā dzīvojuši, tad tos varēs atkal introducēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Saules dūriens būs piemeties Latvijas avīzei.
  Kā citādi izskaidrot nepareizu valodu avīzē?

 2. Ko nozīmēt “introducēt” latviešu valodā?
  Vai nebijis laiks runāt un rakstit pareizi latviski?

  INTRODUCET? Teļa galvas !!!

  • Kam tur personas dubultošanās jau no agra rīta?
   introducēt -ēju, -ē, -ē, pag. -ēju, pārej. Ievest (augus no apgabaliem ar citādiem dabas apstākļiem), lai ieaudzētu, ieviestu. (no svešvārdu vārdnīcas)

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (20)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+