Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
15. maijs, 2012
Drukāt

1942. gada 15. maijā

15052012

Pirms 70 gadiem, 1942. gada 15. maijā, Rīgā valdīja liels satraukums, jo bija ieradusies nacistiskās Vācijas okupācijas režīma izveidotās Ostlandes civilpārvaldes augstākā amatpersona – Ostlandes reihsministrs Alfreds Rozenbergs.

 

Vienam no tuvākajiem Hitlera līdzgaitniekiem bija Igaunijas vācbaltu izcelsme, un pirms Pirmā pasaules kara viņš studēja Rīgas Politehnikumā. 1942. gadā Rozenbergs Rīgā apmetās tagadējā Ministru kabineta ēkā, kur noturēja apspriedi, pēc tam uzstājās nacistu publikai LU Lielajā aulā, kā arī apmeklēja Jelgavu un Dobeli. Zīmīgi, ka Rozenbergs tā arī nepagodināja ar pieņemšanu latviešu pašpārvaldes vadītājus.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+