Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. maijs, 2012
Drukāt

1942. gada 15. maijā

15052012

Pirms 70 gadiem, 1942. gada 15. maijā, Rīgā valdīja liels satraukums, jo bija ieradusies nacistiskās Vācijas okupācijas režīma izveidotās Ostlandes civilpārvaldes augstākā amatpersona – Ostlandes reihsministrs Alfreds Rozenbergs.

 

Vienam no tuvākajiem Hitlera līdzgaitniekiem bija Igaunijas vācbaltu izcelsme, un pirms Pirmā pasaules kara viņš studēja Rīgas Politehnikumā. 1942. gadā Rozenbergs Rīgā apmetās tagadējā Ministru kabineta ēkā, kur noturēja apspriedi, pēc tam uzstājās nacistu publikai LU Lielajā aulā, kā arī apmeklēja Jelgavu un Dobeli. Zīmīgi, ka Rozenbergs tā arī nepagodināja ar pieņemšanu latviešu pašpārvaldes vadītājus.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+