Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. janvāris, 2015
Drukāt

1945. gada 16. janvārī

16janv_Bunkurs_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 16. janvārī, nacistiskās Vācijas fīrers Ādolfs Hitlers    sabiedroto aviācijas intensīvo uzlidojumu dēļ savu galveno mītni Berlīnē pārcēla no reihskancelejas ēkas uz speciāli izbūvēto pazemes bunkuru kancelejas pagalmā.

Tā kļuva par viņa pēdējo mājvietu, kur 30. aprīlī viņš izdarīja pašnāvību. Bunkurs atradās piecu metru dziļumā. Tajā bija 30 askētiski iekārtotas telpas. Kopā ar Hitleru un viņa sievu Evu Braunu reiha pēdējās dienas tur vadīja arī viņa štābs, adjutanti, miesassardze, fīrera līdzgaitnieks Martins Bormans, propagandas ministrs Jo­zefs Gebels ar ģimeni. Pazemes slēptuves būvi sāka 1936. gadā un pabeidza īsi pirms Hitlera ievākšanās. Bunkuru sedza vairāki metri dzelzsbetona. Telpām bija autonoma ventilācija, ūdens un elektroapgāde. Būve izrādījās tik pamatīga, ka padomju armijas sapieriem pēc kara to tā arī neizdevās saspridzināt. 80. gadu beigās bunkura paliekas vienkārši pārklāja ar zemi.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+