Mobilā versija
+5.5°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
28. augusts, 2013
Drukāt

1963. gada 28. augustā

28aug_Kings_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 28. augustā, leģendārais amerikāņu melnādaino pilsoņtiesību cīnītājs Martins Luters Kings ap 250 tūkstošiem klausītāju Linkolna memoriāla pakājē Vašingtonā teica 17 minūšu garu runu “I Have a Dream” (“Man ir sapnis”).

 

Šī runa tiek uzskatīta par svarīgāko ASV 20. gadsimta vēsturē, un tā ir klasisks fakts, kad jārunā par Rietumu demokrātijas evolūciju. Oratormākslas šedevrā bija daudz atsauču uz Bībeli, ASV Neatkarības deklarāciju, Konstitūciju un prezidenta Ābrama Linkolna manifestu, kurā pasludināta verdzības atcelšana. Speciālisti norāda, ka runa līdzinās melnādaino baptistu mācītāju sprediķim. Saturiski tā aicināja izbeigt rasisma politiku ASV: “Es sapņoju, ka kādu dienu šī nācija celsies un dzīvos atbilstoši tās principa “Mēs uzskatām šīs patiesības par pašām par sevi saprotamām, ka visi cilvēki ir radīti vienlīdzīgi” patiesajai jēgai…”

 

 

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+