Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
15. jūlijs, 2013
Drukāt

1973. gada 15. jūlijā

15jul_Dzsv_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 15. jūlijā, Rīgā sākās XVI Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, kuru oficiālais nosaukums tolaik skanēja: PSRS nodibināšanas 50. gadadienai un Dziesmu svētku simtgadei veltītie Padomju Latvijas Dziesmu un deju svētki.

 

Tie ilga līdz 22. jūlijam un, neskatoties uz varas mēģinājumiem tos atšķaidīt ar padomju piedevām un reveransiem “brālīgo republiku” kultūras virzienā, notika lielā patriotiskā pacilātībā. To gaitā debitēja pirmā sieviete virsdiriģente – Ausma Derkēvica. Pārsteigums bija arī Rīgas 6. vidusskolas kokļu ansamblis, kura sniegums, kā uzskata, ievadīja kokles renesansi. Toties kritiku tā laika “Literatūrā un Mākslā” izpelnījās pūtēji. Svētku laikā 21. jūlijā Rīgā Viesturdārzā atklāja Dziesmu svētku simtgadei veltīto memoriālo ansambli, bet pašu Viesturdārzu oficiāli pārsauca par Dziesmusvētku parku.

 

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+