Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
2. oktobris, 2013
Drukāt

1983. gada 2. oktobrī

2okt_Junuss_2

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 2. oktobrī, uzņēmējs un ekonomists Muhammads Junuss Bangladešā nodibināja banku, kas pretēji pasaulē pastāvošajai finanšu loģikai sāka izsniegt kredītus nabadzīgiem ļaudīm.

 

Junusa dibinātās ”Grameen Bank” kreditēšanas summas bija nelielas, un tādējādi uzņēmējs lika pamatus arī Latvijā šobrīd tik populārajai mikrokreditēšanas praksei. Jautājums, kā palīdzēt izrauties no trūkuma lielai daļai Bangladešas iedzīvotāju, profesoru Junusu nodarbināja kopš 70. gadu vidus. Viņš atklāja, ka lauku rajonu amatniekiem bieži pietiktu ar nelielu summu, lai nostādītu uz kājām savu mazo biznesu. Tā kā galvenā mērķauditorija bija ciemu ļaudis, savlaicīga kredīta atdošana tika nodrošināta, iesaistot kredīta ņēmējus kā bankas līdzīpašniekus. Nākamais cieminieks vai cieminieku grupa kredītu saņēma tikai tad, kad iepriekšējie bija atdevuši. Par savu darbību Junuss un ”Grameen bank” 2006. gadā saņēma Nobela miera prēmiju.

 

Pievienot komentāru

Turcijas kūrortpilsētā Antaljā nograndis spēcīgs sprādziens; vairāki ievainotie Sprādzienā Turcijas kūrortpilsētā Antaljā otrdien ievainoti desmit cilvēki, vēsta ziņu aģentūra DHA.
Draugiem Facebook Twitter Google+