Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
30. septembris, 2014
Drukāt

2004. gada 30. septembrī

30sept_kalmars_2

Pirms 10 gadiem, 2004. gada 30. septembrī, Japānas zinātniekiem Klusajā okeānā pirmo reizi vēsturē 900 m dziļumā izdevās nofotografēt gigantisko kalmāru tā dabiskajā vidē. Uzņēmums tika izdarīts, novērojot vaļu dzīvi.

Līdz tam teiksmaino radību eksistencei bija jātic, vien pamatojoties uz aculiecinieku stāstīto, zvejnieku tīklos nokļuvušo vai krastā izskaloto, jau mirušo milzu galvkāju eksemplāriem. Gigantisko kalmāru garums no ķermeņa sākuma līdz taustekļu galam var sasniegt pat 16 metrus, bet svars var tuvoties 300 kg. Šī radība tomēr nav īpaši reta, jo sastopama Norvēģijas, Lielbritānijas piekrastē, Ņūfaundlendas salas apkaimē, tāpat pie Japānas, Jaunzēlandes, Austrālijas un Dienvidāfrikas krastiem. Gigantiskie kalmāri nedzīvo seklākos ūdeņos par 300 metriem, taču vietām ne seklāk par 500 un 1000 m.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+