×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: 2016. gada skarbākā grāmata Latvijā (53)

Grāmatas vāksGrāmatas vāks

Ja būtu šāda literatūras balva, tad nule iznākusī Viļa Vītola grāmata “Pārdomas par Krieviju” varētu būt galvenā pretendente. Tā ir salīdzinoši neliela, ārkārtīgi koncentrēta, ar līdz somu kara dunča asumam precīzu analīzi un prognozēm. Gluži vai katrā lapaspusē ir rūpīgi piemeklētas atsauces uz vēstures un politikas labākajiem domātājiem. Tomēr tās nav tikai atsauces – autors tās ir papildinājis, izvērsis un nepieciešamības gadījumā arī pārliecinoši kritizējis. Vilis Vītols ir pētījis Krieviju visa sava cienījamā mūža garumā, vairākas reizes pats apmeklējis un uzmanīgi vērojis to aukstā kara laikā, kā arī atgriežoties Latvijā 90. gados. Reizēm ir dzirdēts apgalvojums, ka Krievijas dvēseli no ārpuses nevienam nav lemts līdz galam saprast. Lasot grāmatu, rodas pārliecība, ka autors ir viens no tiem retajiem, kuram tas būs izdevies. Rezultāts ir ne tikai skarbs, bet pat stindzinošs.

Nodaļā “Karš ar Krieviju ir neizbēgams” Vilis Vītols skaidri un gaiši saka: “Rietumi karu nevēlas. Neviens, izņemot ideoloģiju apsēstos, to nevēlas. Pāri visam Rietumi vēlas mieru. Diemžēl šai vēlmei nav nozīmes, jo karu sāks Krievija. Jautājums par konfrontāciju nav – vai, bet drīzāk – kad un kādā veidā.”

Lai cik neticami tas izklausītos, rūpīgi izlasot Vītola argumentus, šaubas zūd. Tomēr labā ziņa ir, ka autors ne tikai piedāvā skarbu, taču godīgi tiešu analīzi, bet arī vēstures pieredzē balstītus saprātīgus risinājumus. Rietumu pasaulē ir sens teiciens: “Lai dejotu tango, ir vajadzīgi divi.” No grāmatas top skaidrs, ka Putins jau atkal ir uzlicis veco impērijas plati, skaņu griež aizvien skaļāk, un šobrīd ir tikai viens jautājums – kurš šajā dejā vadīs? Vītols savā grāmatā saredz un piedāvā veidu, ka Rietumu pasaule šajā uzspiestajā “tango dejā” var noteikt ritmu un rast cieņpilnu risinājumu ar iespējami mazu upuru skaitu.

Grāmatas pirmā puse lasītājiem varētu šķist īpaši skarba, jo tajā ir īsi, bet skaidri aprakstīta Krievijas vēsture. Daudziem šī grāmatas daļa varētu izraisīt šoku, līdzīgu tam, kāds tika piedzīvots, kad latviešu valodā iznāca Antonija Bīvora grāmata “Berlīnes krišana 1945” (“Berlin –– The Downfall 1945”). Daudzi bija dzirdējuši jau iepriekš, ka padomju armijas uzvedība Eiropā, īpaši jau Vācijas teritorijā, bija briesmīga. Tomēr retais spēja aizdomāties un noticēt gluži vājprātīgajiem ļaunuma un brutalitātes apjomiem. Vītola grāmatā ir atsegtas Krievijas vēstures dziļās ļaunuma saknes. Tiem cilvēkiem, kuri mācījās vēsturi padomju okupācijas laikā, saprotamu iemeslu dēļ tas nebija izstāstīts. Vēlāk, visbiežāk maldīga politkorektuma dēļ, Rietumu vēsturnieku darbos šīs šausmas ir pieminētas reti vai selektīvi.
Tādēļ, domājams, lielākajai lasītāju daļai šī grāmatas daļa varētu būt pat šokējoša. Tomēr
atkal – nav šaubu, ka autors ir balstījies uz drošticamiem avotiem, akadēmiskiem izdevumiem.

Vilis Vītols acīmredzami to nav darījis, lai patīksminātos vai apvainotu krievus kā tautu. Šī grāmatas daļa ir skaidrojums, kādēļ Krievija šobrīd rīkojas tieši tā, nevis citādi. Autors skaidro: “Ja jūsu draugu vidū ir sirsnīgi un labsirdīgi krievi – nemāniet sevi, tā nav Krievija. Ja sabiedrības vai valdības augstākajās aprindās jūs sastopat patīkamu krievu diplomātu vai inteliģentu zinātnieku, vēlreiz nemāniet sevi – arī tā nav Krievija. Krievijas patieso seju var redzēt tās vēsturē, ja tā nav cenzēta, tās darbos, nevis vārdos. Bojā gājušo skaitļos, aculiecinieku stāstos, neskaitāmās grāmatās.”

Mūsdienās var redzēt, cik patiesībā maz ir mainījusies Krievijas valdošās elites impēriska uzvedība. Vilis Vītols atgādina par carieni Katrīnu II, kura, kaut arī vācu izcelsmes, bija viena no agresīvākajām Krievijas impērijas paplašinātājām. Viņa reiz ciniski definēja krievu ārpolitiku apmēram šādos vārdos: mums nevajag svešu zemju, tikai mūsējo, un tās, kas ar to robežojas.

Pēc nemitīgajiem uzbrukumiem un apdraudējumiem kaimiņiem – nav šaubu, ka Putins ar savu uz Krievijas “vērtībām” balstīto eliti – burtiski seko šim pašam principam. Grāmatā norādīts, ka līdz šim brīdim Putina uzsāktajos trīs karos, pēc dažādu avotu ziņām, kopumā ir beigušas pastāvēt 240 – 380 tūkstoši dzīvību.

Grāmatā ir arī ļoti dziļa un pamatīga Rietumu analīze un kritika. Ir pat trīs atsevišķas nodaļas: “Izpratnes trūkums Rietumos”, “Nepareizā stratēģija, karojot ar Krieviju” un “Pareizā stratēģija, karojot ar Krieviju”. Grāmatas analītiskā daļa ir balstīta uz pašiem jaunākajiem notikumiem pasaulē un sakņojas dziļi Krievijas vēsturē. Vilis Vītols pārliecinoši apgāž maldīgo mītu, ka Krievijas rīcība nav prognozējama. Viņam tas ir izdevies pārliecinoši.

Piedevām labā, saistošā un trāpīgā valodā. Daudzas domas burtiski trāpa mērķa vidū un gluži vai dzirdami novibrē savā trāpīgumā.

Tomēr vēlreiz ir jāatzīst – tā ir satricinoša grāmata. Vislabākais, ja tā būtu pārtulkota visu Eiropas valstu valodās. Jo tad ir cerība, ka Eiropa pamodīsies agrāk, pirms būs par vēlu. Kādam to visu vajadzēja vienreiz pateikt. Vilis Vītols to ir izdarījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Nu tad jāpārtulko, kur ir problēma???

 2. Глупая и дилетанская книга. Удивительно что автор дожил до таких уважаемых лет, и имеет столько злости и глупости в себе.

 3. Pēc atmiņas uzrakstīšu, ko ЭХО МОСКВЫ pārraidē ” Особое мнение” teica žurnālists A.Ņevzorovx. 1. K.Markss esot teicis:”Единственная причина милитаризма в Европе – Россия”. 2. F.Engelss esot teicis: ” Даже если в силу каких то причин Россия станет правовой, гуманный и демократичной страной, это будет недолго – появится силы, которые втянут общество вновь в дремужину пучину алкоголизма, воровства, тоталиризма, агрессивного отношения к соседям и новой волне милитаризма”.

 4. Paldies par informāciju!!! Kaut ne vēsturnieks,bet grāmatu objektīvu,ne izlaizītu un krieviem patīkamu,sarakstījis.Nu taču ne mūsu “vēsturnieki”uz ko tādu būtu spējīgi.Esmu saglabājusi arhīvā daudzas mūsu “vēsturnieku”un politologu sarakstītās grāmateles LPSR laikos.Viens ārprāts kādi meli un tagad viens no šiem meļiem tiek bieži intervēts LTV – O.SKUDRA !!!un ne tikai viņš.Vai tad Zunda u.c. labāki?Sāku lasīt “Latvijas diplomātija un ārpolitika 20.gs”Nu redzēs CIK tur būs objektīvi sarakstīts !!
  Paldies O,Ozolam un V.Vītolam!Arī “L.A.”!

 5. Labs raksts, janopērk grāmata , ieintriģēja !

 6. Ir krievi un lielkrievi un kas ir kas jāsaprot . Lielkrievi taisa kariņu un krievi spiesti karot… Paši ( lielkrievi) jau savus bērniņus laicīgi nogruntējuši rietumos…karos jau tie citi. Un ja vienkāršoti – kariņi ir vajadzīgi tikai elitei un caram lai noturētos tronī… ( tad vajadzēja Manžurijas malku un tad pareizticīgo krustu Stambulā – nav ne malkas, ne tur krustu un arī cara ar toreizējiem lielkrieviem ).Jā aizmirsu Eiropas atbrīvošanas plānu 1941. , jā un iznāca tikai daļēji 1945. …. Tad nu ūsainajam caram badīgums traucēja ( Besarābija) un pat sabiedrotais Hitlers saprata – nu būs ar naftu problēmas Rumānijā…Ja nesaprastu – Eiropa būtu ”atbrīvota” līdz Atlantijas okeānam …Tad arī ūsainais cars ar saviem lielkrieviem laika gaitā izčibēja…
  Veiksmi domāšanā un būtu vēlams grāmatu lasīt LA.

 7. Runāsim ģeopolitiski pasaules kopskatījumā. Pasaules domātājs Volles runā par Austrumu un Rietumu civilizāciju, kur ir vēsturiski pierādīts iet gar Baltijas austrumu robežu līdz Ukrainas austrumu un Krimas austrumu robežām. Lūk pierādās, ka Ukraiņi Brestiļitovskas līgumā atdalījās no Austrumiem, tagad tāda ir arī tagad. Baltkrievija ar dvēseli ir Eiropā, bet ciniskais komūnisms pēc kara ir dziļi ieēdies. Bet viņi aizies. Mongoļu- tatāru karavadņiem šamaniene ieteica nel
  īst Rietumu civilizācijā Vēsturu šīs šūpoles pierāda ap šīm robežām…..

  • Дедуля, ну вот какая связь между Брест-Литовским мирным договором, который Ленин заключил с Кайзеровской Германией и книгой, если можно так выразиться, господина Витолса? Что за бред вы пишите.

 8. KRIEVISKI IZTULKOS ???

 9. Murgs ! Ko jūs visi varat murgot ! Kāds karš ar krieviju ! ?? Ne krieviem ir interese te līst – neko … Tas vis kopumā ir liels falšs . Kā Jus cilvēciņi nesaprotat … Ka uz šadu informāciju vienkārši attiecīigi cilvēki pelna milzu naudu …
  Nav te krieviem interese !
  Problēma ir mūsos pašos ! Latviešos !

  • Ka tad, ka tik ne ta, ka ari moldavi vainigi, ka tas dalu jau ar talejosu nodomu okupeja krievu militaristi, kuri tapec taisa apversumus Odesa (paldies dievam, ka pagaidam neveiksmigi..), lai savienotos no Ukrainas aizmugures un to vieglak iekarotu? Ari visi parejie, kam tie uzbruk, laikam vainigi.
   Nu smird pa gabalu tie kremla trolli, hibridkaujinieki ar savu melu propagandu.

   • Что такого вы курите – пьёте, что вас так здорово колбасит? Очень сильно вам в голову ударяет эта смесь.

 10. Pasaulē ir četras kaitinošas,traucējošas lietas .
  1)Krievija
  2)ASV
  3)Islāma valsts
  4)ES

 11. Jā 80% krievijas iedzīvotāju atbalsta visu to, ko savos divdesmit gados pastrādājis Putins, to ko darījis ar tautām Staļins un pie tā vēl lepojās ar savu mazo tautu apspiedēja, iekarotāja un agresora vārdu, tad rusofobija ir tieši tas, kas rietumiem jābut pamatinstinktā. Jebkuru apvieglojumu šajā jautājumā Krievija momentā izmantos. Labs piemērs tam rodās tieši šajās dienās, proti, Kremlis gaida kad Tramps kļūs par ASV prezidentu un pateiks ka ASV neinteresē kas notiekās ar krievijas kaimiņvalstīm. Tas tiks momentā izmantots kā kartblanš lai uzsākt pilna mēroga uzbrukumu Ukrainai un citām pierobežas valstīm, ko reāli ierobežos tikai reālas Krievijas iespējas. Tāpēs jau pievilktas divizijas rietumu robežai.

  • А почему нельзя сделать другой вывод?! Может быть Путин всё-таки прав, если его политику поддерживает 80% жителей России. Значит его политика отвечает их интересам, разве не так. И именно им решать, какой должна быть политика России и кто должен стоять во главе страны. Они это решают, а не вы! И все эти ваши обвинения в адресс целого народа (ах, какой неправильный народ) не более чем русофобская отрыжка. И это вовсе не основной инстинкт, и даже не инстинкт самосохранения. Это всего лишь способ зарабатывания денег для представителей политической и прочей элиты разных стран.

   • Bet ko iesākt mazajām kaimiņvalstīm,kurām nav pieņemama tavas Krievijas vadoņu un 80%viņu atbalstītāju piekoptā agresīvā politika?Sēdēt un gaidīt,kad Vovočka un viņa “sēņotāju”bataljoni iemaldīsies mūsu teritorijā un noorganizēs referendumu par iestāšanos “dižajā -mieru mīlošajā “tikai visu laiku ieročus žvadzinošajā? Nav gan pārliecības,ka visas kaimiņvalstis to tik ļoti vēlas.

    • Ну можете тихо отойти в сторону, в кустики и наложить на себя руки. Ибо вы уже морально умерли, зачем же продолжать мучиться, страдать, ждать и думать, нападут – не нападут, да когда же они наконец нападут то. Можете ещё в окно сигануть, с криком «русские идут!», и кричать долго и протяжно, пока больно не ударитесь. Нельзя жить со страхом в душе. Этот страх вас всё равно убъёт.

 12. козленок-в-молоке Atbildēt

  Vislabākais, ja tā būtu pārtulkota visu Eiropas valstu valodās.

  Вопрос Отто Озолсу: на русский эту книгу тоже необходимо перевести? Или нет смысла, ибо Россию нельзя причислить к европейским государствам?

  • Krieviju Eiropai nevar pieskaitīt.Drīzāk mongolijai.Mongoloīdu kultūra un pat izskats.

   • Экий вы специалист однако. Или вы просто борец за рассовую чистоту. То то такие коричневые знакомые нотки звучат.

  • Да какой хрен нам нужен этот бред!!! Сами читайте это бред сивой кобылы!

   • козленок-в-молоке Atbildēt

    Бред сивой кобылы — это российский флаг (БСК). Это же чистейшая шизофрения — воспевать Сталина и воевать с Украиной под флагом РОА.
    😉

    • Флаг то здесь причём? Его история гораздо старше и величественнее, чем ваши бредовые обвинения.
     То, что деятельность Сталина оценивается с разных точек зрения, вовсе не означает ни его безудержного воспевания, ни его сумашедшего охаивания. Оценовать надо трезво.
     У вас есть доказательства, что Россия воюет на Украине? Предъявите.

     • козленок-в-молоке

      Поезжайте в Киев — на выставку трофеев, там всё сами увидите.

     • Да, выставка трофеев это сильно. Но абсолютно не убедительно. Автоматами калашникова торгуют по всему миру, даже в америке. Увидел автомат калашникова в руках какого нибудь американского мафиозо, и можно утверждать о российских партизанах в гарлемах америки. Круто.

 13. Latvijas skarbākā avīze – DDD (Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija). Abonējiet vai meklējiet tirdzniecības vietās. Kopā ar Viļa Vītola grāmatu labs un noderīgs komplekts.

 14. Lai cik neticami tas izklausītos, rūpīgi izlasot Vītola argumentus, šaubas zūd.
  ==================================================================
  Pēc A.Hitlera “Mana cīņa” izlasīšanas arī Staļinam un viņa domubiedriem nebija šaubas par Rietumu miermīlīgumu – tāpēc jau karš beidzās1945.g. maijā pēc Berlīnes ieņemšanas.
  NATO 1989.g. bija >1 000 km. attālumā no Krievijas robežām…..

  • Kurā vietā Vītola grāmatā ir aicinājums uzbrukt Krievijai? Tur nekā tāda nav. Tieši otrādi – nacistu Vācijas kritika. Arī šajā raksta ir teikts, ka Krievijai neviens negrasās uzbrukt, jo Rietumi par visu vairāk vēlas mieru. Jā, NATO ir pavirzījies uz priekšu. Labi, ka tā. Jo tajās valstīs, kuras nepaspēja iestāties šobrīd uzdarbojas Krievijas karaspēks vai tā atbalstīt paramilitāri bandītiski grupējumi.

 15. un tomēr uzskatu, ka grāmata ir rusofobiska. Interesanti, cik reizes un vai vispār Venecuēlas latvietis Vītols ir bijis Krievijā? Cik krievus viņš personōgi pazīst un ir runājis? Izlasījis dažas grāmatas , subjektīvi atlasījis faktus un uztaisījis Krieviju par dēmonu. Es neatbalstu Putinu un Kremli, man arī ir dusmas par daudz ko uz Krieviju, bet nu šie pāris izvilktie citāti no grāmatas, liecina, ka Vītola kungam ir rusofobiskas noslieces.

 16. volstrītas zaglīgo mēslu un dažādu zviedreļu-žīdeļu augļojošo salašņu upuru skaits pārniedz 285 000 Latvijā vien, bet Baltijā kopumā to šausmu darbi , terors un genodīds vainojami aptuveni 540 000 cilvēku šausmīgajā bojāejā.

 17. vītols šo to sapratis pareizi, – rotšildmēsli un citi volstrītas-pentagona bandas teroristeļi no asv valsteles kariozajiem zobeļiem jāizbaksta ar pietiekami garu zondi…

 18. Всё как в басне. «Кукушка хвалит хвалит петуха.» Один оголелый русофоб взахлёб расхваливает книгу другого такого же ярого русофоба, испытывая при этом самый натуральный оргазм. Этот русофобский оргазм прямо таки струится из каждого слова, из каждой буковки написанной автором. Вообщем, чтиво для латышского обывателя самое то, пойдёт на ура.

  • Trāpīts! Grafista komentārā pieminētais ļaunums atklājies visā savā augstprātīgājā ļaunumā. Izsprādzis kā strutas no pūžņojoša augoņa. Protams, nicinoši un demonstratīvi krievu valodā, jo latviešu valoda viņam nav cieņas vērta.

   • Уважаемый, из того факта, что я пишу свои комментарии на родном для меня русском языке, вовсе не следует вывод о том, что я не уважаю или отношусь с пренебрежением к латышскому языку. Язык как язык, не хуже, но и не лучше многих других. С одной стороны, я испытываю удовольствие, что всё лучше и лучше понимаю его, а с другой стороны, осознаю, что не владею им в такой степени, чтобы участвовать серъёзных дискуссиях. Писать с явными ошибками не хочется.

    • Mīļais Grāfist, man nav ne jausmas kādi ir tavi nolūki. Vienu gan varu pateikt – taisnojies un skaidrojies cik gribi, bet tava rakstīšana krievu valodā provocē tieši to pašu rusofobiju. Ja taisnojies ar sliktām zināšanām, tad tās tev nekad nekļūs labākās, ja mazliet nepapūlēsies rakstīt. Raksti ar kļūdām, tā nav problēma, kļūdīties ir cilvēcīgi, savukārt demonstratīva ignorēšana un līšana sarunā ar krievu valodu tur kur pamata valoda ir latviešu, vairāk liecina par attieksmi. Nedomā, ka visi saprot vai saprot labi. Pats fakts kā tāds jau vien ir kaitinošs. Šķiet, ka pats nepamani kā radi augsni rusofobijai. Ja vien neesi tīšs trollis, kuram ir tāds uzdevums. Vēl tu piemini, ka latviešiem kaut kas ļoti patiks. Ko tu vari zināt par latviešiem, ja slikti proti valodu. Cilvēks, kurš labi saprastu valodu nemocītos ar rakstīšanu. Tavs slinkums, uzcītības trūkums šajā diskusijā tevi ir padarījis par neiederīgu, neviens cits. Skumji, protams, man tevis patiešām žēl. Tomēr krievu tautai tu godu nedari. Ar šādu uzvedību, attieksmi cieņu neiemantosi.

     • Tieši manas domas!

     • Да какой же я вам милый, а?! Вы что то путаете, любезный. Вас не удовлетворяют мои объяснения, а я всего лишь старался быть вежливым, оправдываться мне не в чем. Ах вам не нравится, что я пишу на русском языке и лезу вместе с ним к вам, на эту вашу «заповедную» территорию. Вот, оказывается, в чём суть ваших претензий. Типа, да как он вообще посмел. А вот так! Мой язык ничуть не хуже вашего, а с моей точки зрения даже лучше. И вести я себя буду так, как считаю лучшим. А не так, чтобы угодить лично вам. И интернет это не ваша частная собственность, тут заборов нет, и люди разные ходят и языки разные используют. Если вам что то не нравится здесь, ну не читайте, пройдите стороной, вас же никто не заставляет. И не жалейте других, лучше себя самого пожалейте.

     • кончил свой оргазм ? иди обмывайся !

     • > /////////// 16. septembris, 2016 23:10
      Оргазм?! От вас?! Не льстите себе и не фантазируйте!

    • Это не заповедная территория. Эта территория, где говорят образование люди а не недоучки, которой думают, что представляют великую культуру. Так что, любимый Графист, вам пора убираться вон от сюда.

     • Совершенно напрасно вы с таким апломбом причислили сами себя к образованным и культурным людям. Ни то ни другое вам явно не присуще.

  • Kāds gan viņš krievs ?Krieviski runājoš żīds.

  • PAr krieviski runājošiem žīdiem ir pavisam cits stāsts.provokātori.

 19. Vītola kungs ir arī grāmatā secinājis, ka vienai daļai šeit iesūtīto krievu ir jāaizbrauc. Doma nav jauna, bet labi, ka to ir publiski pateicis tik cienījams cilvēks.

  • pēc recenzijas Vītola kungs nav pietiekami izpētījis auksto karu un kodolieroču nozīmi.Pašlaik notiek ASV un ES pretstāve pret KF un ĶTR.Rietumu mērķis ir abās pretiniecēs nomainīt režīmus uz parlamentārajiem.Prestāves ilgumu un blakusefektus nav iespējams prognozēt.Šādu cīņas veidu tāpat,kā iepriekšējā reizē uzspiež kodolieroču esamība.

 20. PALDIES!!! ĻOTI LABA GRĀMATA!!! PALDIES PAR GRĀMATU “LATVIEŠI IR VISUR”!

 21. “Grāmatā norādīts, ka līdz šim brīdim Putina uzsāktajos trīs karos, pēc dažādu avotu ziņām, kopumā ir beigušas pastāvēt 240 – 380 tūkstoši dzīvību.” – cerams, ka V.Vītols savā nākošajā grāmatā uzskaitīs, cik tūkstoši dzīvību “beigušas pastāvēt” ASV uzsāktajos “demokrātijas” ieviešanas karos pēdējos padsmit gados.

  • Latviešiem daudz būtiskāka un aktuālāka (eksistenciāli aktuāla) ir Krievijas rīcība un Krievijas drauds. Un arī ilgstoša vēsturiskā atmiņa rāda latvietim to, kas ir krievs. Un parsteidz. ka vēl rodas naivi latvieši grābekļkāpēji un mankurti, kuriem ir kādas ilūzijas par krievu un viņa attieksmi pret latvieti

  • Ko tad spamo te, ja “labi zini” ?
   Novērs uzmanību no kremļa izdarībām ?

  • Nato un ASV karadarbības dēļ plašajā pasaulē bojā gājuši vien daži latvieši. Krievijas uzbrukumos mums nogalināti un nomocīti simtiem tūkstoši latviešu.
   Ja šodien Puķina ordas, kas jau gadu stāv pie mūsu robežām, atkal uzbruks, kas visdrīzāk arī notiks, krievi atkal bez žēlastības izrēķināsies ar “latviešu fašistiem”. Kaut gan šī ir LATVIEŠU ZEME un krievi ir tikai nelūgti ciemiņi.
   Paldies Vītola kungam par izcilo grāmatu, kas daudziem, cerams, atvērs aizmiglotās acis.

   • Нельзя ли поподробнее и с доказательствами вот про «сотни тысяч убитых и замученных латышей» в результате Российских нападений?!
    После 26 лет демократии, я смотрю, вы на жалость к себе совсем не рассчитываете? Знает кошка чьё мясо съела!
    И мы не гости здесь. Русские люди здесь жили всегда, испокон веков.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+