×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

2,7 miljardi Latvijas laukiem


Foto - LETAFoto - LETA

EP deputāte Sandra Kalniete: “Vienošanās par Eiropas septiņgadu budžetu ir panākta un tuvākajā plenārsēdē par to balsos Eiropas Parlaments.

Latvijas zemnieki un lauki saņems par miljardu eiro vairāk nekā iepriekšējā septiņgadē. Kopumā laukos ienāks 2,7 miljardi eiro. Papildus tam Latvijai paredzēti vēl teju 5 miljardi, kurus varēsim ieguldīt ceļos, ražošanas attīstībā, nodarbinātībā, inovācijās u.tml. Tātad mēs katru gadu saņemsim no Eiropas Savienības gandrīz četras reizes vairāk, nekā tajā iemaksāsim. Svarīgākais, lai šī lielā nauda tiktu izmantota prasmīgi un Latvijas cilvēki to pēc iespējas drīzāk sajustu savos makos algas dienā. Tāpēc mums gan laukos, gan pilsētās ir vajadzīgi  drosmīgi, radoši un sociāli atbildīgi uzņēmēji.

Strādājot gan pie Eiropas lauksaimniecības politikas reformas, gan ar vienotā tirgus jautājumiem, man ir laimējies tikties ar daudziem uzņēmīgiem un darbīgiem cilvēkiem Latvijas novados. Esmu atkal un atkal pārliecinājusies – Latvija var! Īpaši lepojos ar lauksaimnieku paveikto. Lauksaimniecība, ņemot vērā mūsu resursus, arī nākotnē var būt viena no perspektīvākajām tautsaimniecības nozarēm. To apliecina mūsu veiksmīgie kooperatīvi “Latraps”, “Trikāta”, “Piena ceļš”, “Dzēse”, “VAKS”, uzņēmumi “Uzvara – lauks”, “Piena partneri” un AS “Agrofirma Tērvete”. Tie ir moderni strādājoši zemnieki, kuri ar darbu nodrošina cilvēkus reģionos un katru gadu valstij nodokļos samaksā miljoniem latu. Tāpat mums ir jālepojas ar vidējām un mazākām zemnieku saimniecībām, kuru saimnieki, strādājot grūtākos apstākļos, dod savu ieguldījumu mūsu lauksaimniecības attīstībā. Zemnieki ir Latvijas lepnums un lauksaimniecībai Latvijā ir liela nākotne.

Viens no mazāk zināmiem, bet simboliski un praktiski svarīgiem ES lauksaimniecības politikas reformas rezultātiem ir iespēja Latvijā pēc 2017. gada atjaunot cukura ražošanu. 2006.gadā to pārtrauca cukurfabriku īpašnieki, par ko saņēma milzīgas kompensācijas. Vai  cukura ražošanu Latvijā atjaunot būs ekonomiski izdevīgi, to jālemj ekspertiem. Svarīgi, ka šāda iespēja pastāv.

Savukārt Latvijas piena ražotājiem ir svarīgi, ka no 2015. gada aprīļa vairs nepastāvēs piena kvotu sistēma, kura ierobežoja nozares tālāko attīstību. Turpmāk Latvijas piensaimnieki drīkstēs bez jebkādiem ierobežojumiem ražot pienu, kas paver lielas iespējas eksportam.

Cīņā par ES budžetu un taisnīgākiem KLP reformas nosacījumiem mēs esam guvuši lielu pieredzi un sasnieguši labus rezultātus. Tā ir pieredze, kas prasmīgi jāizmanto nākamajā piecgadē, aizstāvot Latvijas intereses Eiropā. Mēs varam!”

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavoja Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+