×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

46% vecāku savam bērnam pirmo mobilo tālruni iegādājas 1. klasē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gandrīz puse jeb 46% vecāku bērnam pirmo mobilo tālruni iegādājas, uzsākot skolas gaitas 1. klasē. Turklāt vairums jeb 91% vecāku uzskata, ka bērna pirmajam mobilajam tālrunim jābūt pēc iespējas vienkāršam ar funkcijām piezvanīt un uzrakstīt īsziņu, secināts “Zelta Zivtiņas” veiktajā aptaujā.

Apzinot iemeslus, kāpēc vecāki iegādājas mobilos tālruņus savām atvasēm, kā visbūtiskākos vecāki norādījuši iespēju bērniem jebkurā situācijā sazināties ar vecākiem un operatīvajiem dienestiem (53% respondentu), kā arī vecākiem pašiem sazināties ar bērniem (42% respondentu), portālu “LA.lv” informēja aptaujas rīkotāju pārstāve Kristiāna Tumena.  

Lai arī lielākā daļa vecāku saviem bērniem pirmo mobilo tālruni iegādājas, bērnam sasniedzot septiņu gadu vecumu un uzsākot skolas gaitas, katrs piektais jeb 20% aptaujāto vecāku mobilo tālruni savai atvasei iegādājas tikai, tai mācoties otrajā vai trešajā klasē. Turklāt tikai neliela daļa jeb 5% vecāku uzskata, ka bērna pirmajam mobilajam tālrunim ir jābūt aprīkotam ar papildus funkcijām, piemēram, iespēju lejupielādēt aplikācijas un izmantot internetu.   

“Pirmā skolas diena un jaunais mācību gads pirmklasniekam un viņa vecākiem ir īpašs notikums, kas raisa ne vien pozitīvas sajūtas, bet arī liek rūpīgi pārdomāt jautājumus par bērna drošību turpceļā un mājupceļā no skolas. Šādās situācijās mobilais tālrunis ir kā drošības instruments, ar kura palīdzību vecāki var gan sazināties ar bērnu jebkurā laikā, gan arī noteikt viņa atrašanās vietu. Tādēļ turpinot pirms vairākiem gadiem iesākto tradīciju, arī šogad “Zelta Zivtiņa” atbalstot pirmklasnieku vecākus, nodrošina iespēju tiem, kas jau lieto vai turpmāk lietos ZZ, saņemt mobilos tālruņus bez papildu maksas,” skaidro Laura Ozoliņa, “Zelta Zivtiņas” zīmola vadītāja.

Vecāku aptauja par mobilo tālruņu iegādes nepieciešamību bērniem tika veikta augusta beigās sadarbībā ar portālu mammamuntetiem.lv. Aptaujā piedalījās 595 respondenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+