Foto – Shutterstock

6 ieteikumi drošai velosezonai 0

Pateicoties siltajam laikam, aizvien vairāk Rīgas ielās palielinās velo braucēju skaits. Lai divriteņu sezonas atklāšana nebūtu nepatīkamu pārsteigumu pilna, veloeksperti sagatavojuši ieteikumus, kas būtu jāņem vērā pirms sezonas atklāšanas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Ideja par velopadomu apkopošanu šoreiz pieder t/p “Alfa” vadībai, jo arvien biežāk centra apmeklētāji ierodas ar divriteņiem, norāda “Alfa” vadītāja Liene Apine. “Tomēr dažreiz mēs aizmirstam, ka velosipēds arī ir ceļu satiksmes dalībnieks, kas piedalās satiksmē kopā ar izmēros daudz lielākiem transporta līdzekļiem, tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, pirms došanās ceļā ir svarīgi pārbaudīt sava velosipēda tehnisko stāvokli,” Apine atgādina.

Ieteikumus palīdzējuši sagatavot veloeksperti no aktīvās atpūtas veikaliem “Gandrs” un “Sportland”, kā arī Rīgas Velo nedēļas rīkotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atkārto ceļu satiksmes noteikumus
Viens no ērtākajiem veidiem, kā atsvaidzināt savas zināšanas ir CSDD teorijas eksāmena vairākkārtēja aizpildīšana Ceļu satiksmes un drošības direkcijas mājas lapā.

Pārbaudi velosipēda tehnisko stāvokli pats:
Riepu spiediens – tam jābūt vismaz 3 atmosfēras lielam, un visērtāk to pārbaudīt kādā no degvielas uzpildes stacijām.

Bremzes nedrīkst sprūst, nedrīkst būt ierūsējušas.

Ķēdei jābūt ieeļļotai un jāgriežas neķeroties, kā arī tajā nedrīkst būt pērnās sezonas netīrumi.

Velosipēdam ir jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) atstarotājiem un riteņu spieķiem; priekšpusē, zem stūres jābūt baltam, bet aizmugurē, zem sēdekļa – sarkanam atstarotājam.

Ja plāno pārvietoties ar velosipēdu arī dienas tumšajā laikā, priekšā noteikti jābūt baltam gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanam mirgojošam.

Velosipēdam, ar kuru plāno braukt, visām skrūvēm jābūt stingri pievilktām. Nekas nedrīkst karāties, skrāpēties vai kustēties.

Sēdeklim jābūt ērtam un stabili nostiprinātam braucējam ērtā augstumā.

Aprīko savu velosipēdu ar zvaniņu vai skaņas signālu, kas palīdzēs tev gājējiem ziņot par ceļa došanu.

Pārbaudi savus velo aizsarglīdzekļus – ķiverei jābūt bez bojājumiem, ceļu un elkoņu sargiem – jāder kā uzlietiem. Padomā arī par atstarojošo vesti, jo auto vadītāji priecāsies, ja tevi uz ielas varēs pamanīt.

Stūrei jāgrozās viegli un precīzi, jābūt stingri piestiprinātai pie velosipēda rāmja.

Reklāma
Reklāma

Iepazīsties ar veloceliņu karti un ērtākajiem velomaršrutiem!
Ja ziemā neesi braucis ar velosipēdu vai arī plāno šogad tikai uzsākt velo braukšanas sezonu, rūpīgi iepazīsties ar veloceliņu karti, kā arī populārākajiem velo maršrutiem.

Iemēģini ceļu mierīgos apstākļos
Biežākos maršrutus, ko plāno veikt ar velosipēdu (uz darbu, veikalu, pie draugiem), pirms tam izbrauc brīvdienu pēcpusdienā, kad ir mazāka satiksme – varēsi uzņemt braukšanas laiku, saprast viltīgākos un bīstamākos pagriezienus un zināsi, kā izvairīties no bedrēm.

Pārbaudi savu veiklību!
Velobraucējiem, īpaši Rīgā, vajadzīgas īpašas iemaņas un veiklība – pirms dodies ielās, izveido un izbrauc šķēršļu trasi, lai būtu drošs, ka ekstrēmā situācijā pēc ziemas guļas spēsi precīzi un ātri reaģēt.

Izpēti velosipēda drošības risinājumus
Salīdzini divriteņu saslēdzamās atslēgas, izvēlies sev vispiemērotāko un uzzini, kā droši saslēgt velosipēdu.

Publicitātes foto
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.