×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

7 Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls

Foto - LETAFoto - LETA

Jau kādu laiku Uzvaras parkā Jelgavā valda rosība – savestas smiltis, tās sablietētas formās, tiek būvēts smilšu bārs un demo skulptūra, bet jau šo svētdien ieradīsies 15 mākslinieki no septiņām valstīm, lai 10. jūnijā katrs uzsāktu darbu pie konkursa skulptūras par tēmu – Zelta laikmets.


Smilšu skulptūru konkursam tika saņemti vairāk nekā 40 pieteikumi, dalībai 7. Starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā “Summer signs 2013” festivālā žūrija atlasīja 15 tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Kanādas, Igaunijas, Bulgārijas un Nīderlandes. Dalībnieki savos smilšu skulptūru skiču projektos ir plaši atspoguļojuši festivāla tēmu – Zelta laikmets. Mākslinieku interpretācijas un redzējums ir ļoti dažāds – kādam tas asociējas ar konkrētu vēstures posmu, cits tēmu apskatījis filozofiskā vai fantastiskā plānā vai attēlojis savas nākotnes vīzijas. Skatītājiem šajā gadā būs iespēja novērtēt ne tikai Jelgavā jau pabijušu skulptoru darbus, bet arī iepazīt jaunu mākslinieku rokrakstus.

Kamēr daļa mākslinieku vēl tikai gatavojas braucienam uz Jelgavu, kopš pirmdienas Uzvaras parkā “dzīvo” latviešu tēlnieki Agnese Rudzīte-Kirillova un Anatolijs Kirillovs, kam šogad uzticēta neiztrūkstoša smilšu skulptūru parka objekta – smilšu bāra – veidošana.

Ņemot vērā apmeklētāju ieteikumus un iepriekšējo gadu lielo interesi par skulptūru tapšanas procesu, parks apmeklētājiem arī šogad būs atvērts darbu veidošanas procesā. No 11. līdz 14. jūnijam ikviens interesents klātienē varēs vērot, ar kādiem instrumentiem un metodēm mākslinieki strādā, lai smilšu kubs pārvērstos mākslas darbā.

Savukārt 15. un 16. jūnijā aicinām apskatīt smilšu skulptūru izstādi, bet vakaros jūs gaidīs plaša kultūras programma ar Latvijā populāru izpildītāju koncertiem. Mazākie festivāla apmeklētāji gaidīti uz bērnu rītu ar Zelta planētas dīvainīšiem un lielo masku muzikālajām izrādēm.

Festivālu organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde “Kultūra” ar ģenerālsponsoru Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” un SEB bankas atbalstu.

 

Uzzini vairāk: jelgava.lv

SMILŠU SKULPTŪRU FESTIVĀLA PROGRAMMA

11. – 14. jūnijs / 11.00 – 19.00

Apskatāms smilšu skulptūru tapšanas process

15. jūnijs / 10.00 – 1.00

Ģimenes rīts

• 11.00 Radošās grupas “Pasaku nams” uzvedums bērniem “Zelta brīnumputekļi”

• 12.00 Jelgavas Jaunā teātra bērnu rīts ar Zelta planētas dīvainīšiem

• 19.30 Latvijā vienīgā perkusatīvā grupa “Samba de Riga”

• 20.00 Festivāla atklāšana un laureātu apbalvošana

• 20.30 Čigānu Barons no Lietuvas ar koncertkarnevālu “Gypsy Baron”

• 24.00 Kvēlskulptūru atklāšanas šovs ar Fire Spirit

• 24.20 Nakts ballīte ar DJ JAX

16. jūnijs / 10.00 – 24.00

Ģimenes rīts

• 11.00 Radošās grupas “Pasaku nams” uzvedums bērniem “Zelta brīnumputekļi”

• 12.00 Jelgavas Jaunā teātra bērnu rīts ar Zelta planētas dīvainīšiem

• 20.00 Dons ar grupu koncertprogrammā “Signāls”

• 21.30 Normunds Jakušonoks un L.Tipa orķestris

• 23.00 Nakts ballīte ar DJ JAX

Biļetes norises vietā un iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+