×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2017
Drukāt

77 gadi kopš “15. maija Latvijas”: objektīvs skats uz Kārļa Ulmaņa laiku (7)

Grāmatas "15. maija Latvija" atvēršanas pasâkums. Kara muzejā. Timurs Subhankulovs/Latvijas AvīzeGrāmatas "15. maija Latvija" atvēršanas pasâkums. Kara muzejā. Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Pagājuši septiņdesmit septiņi gadi kopš “15. maija Latvija” ir kļuvusi par vēsturi. Objektīvi skatoties, Kārļa Ulmaņa vadītās autoritārā valsts vieta un nozīme Latvijas kopējā vēsturē ir ievērojama, bet tās atstātās pēdas – pietiekami dziļas un neizdzēšamas, kuras gan var vērtēt dažādi un atšķirīgi. Vienā svaru kausā būtu režīma pozitīvais veikums un neapšaubāmie sasniegumi, otrajā – tā pieļautās kļūdas un neveiksmes.

Lai objektīvi paskatītos uz Kārļa Ulmaņa laiku, ir tapusi apjomīga vēstures grāmata, kuras veidošanā iesaistījušies izcili Latvijas vēsturnieki – Inesis Feldmanis, Aivars Stranga, Jānis Taurēns, Ineta Lipša, Ilgvars Butulis, Ēriks Jēkabsons, Antonijs Zunda. Grāmatas zinātniskais redaktors un projekta vadītājs – profesors Inesis Feldmanis.

Izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas atvēršana notika ceturtdien Kara muzeja telpās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Pats Ulmaņa laiks bija Latvijas zelta laiks – nostiprinājās latviskums – ļāva izturēt komunistu okupāciju. Tāpat nostiprinājās valsts saimnieciskums – beidzās Saeimas deputātu ”veikali”… un par to arī asaras, nu vairs nebija Saeimas darījumi un melnā nauda – skat šodienas Saeimu – Saeimas Spogulis tieši pirms 15. maija…Ir jau ar ko salīdzināt .
  Jā Satversmes tēvu lielās ”kļūdas” turpinās arī mūsdienās – deputātu vēlēšanas pēc partiju listēm un personīgās bezatbildības,plus pelēku valsts prezidentiņu ievēlēšanas , kā toreiz, tā šodien pat tādu, kuram modes skates un ar Šleseru pie labās rokas… ( valstisks amata apkaunojums bez saprašanas kā tiek vēlēts Šķēles vārdiem “lielāko kretīnu”).

 2. Tik labs laiks Latvijas vēsturē nav vairs bijis kā Ulmaņlaiks. Un diezin vai arī vairs būs, ja šodien valdošie komūnisti, oligarhi, krievmīļi un pašlabuma meklētāji paliks varas struktūrās.

 3. Ja 4.maija laikā Latvijas zeme tiek izpārdota ārvalstniekiem, kad mežus gāž kā kviešu laukus, kad simti tūkstoši jau izbraukuši, bet valsts parāds tuvojas 10 000 000 000 EUR, tad nu Ulmaņlaiki jāsāk “objektīvi” izskaidrot?!
  Rupji domājot, politkorekti uzrakstot – zema līmeņa propaganda vecā (kom.) laika kaluma vēsturnieku un vienas karjeristes izpildījumā. Ja kāds dikti bagāts kampējs vai oligarhs pirks šitos sacerējumus, tas būs brīnums. Es nav tik bagāts, lai “makulatūras” kalnus grāmatplauktā veidotu…..

 4. mirušā apgānītāji Atbildēt

  15.oktobrī Liniņš & Co LR-1 kārtējo reizi slīpēti norēja K.Ulmani – slavēja, slavēja, ik pa brīžam iespraužot “objektīvas” melu replikas.
  Profesionālie, no kremļa diriģētie, vaukšķi.

 5. Ja Ulmanis nebūtu paņēmis varu, tad toreizējās partijas iztaisītu tādu pašu bardaku, kā tagad. Nebūtu krievi ienākuši, Latvijas līmenis būtu kā Somijā vai Zviedrijā.
  Vajadzētu atrasties kādam, kas varētu izmēst Saeimas stalli. Esmu par autoritāru, bet godīgu valsts vadītāju.

  • Autoritārais ir pārejas posms uz totaritāro režīmu, kurš ir stabīls un nav atkarīgs no harismas. To parasti no iekšas nevar sadragāt. Mazā valstiņā, kas ir iesprukusi starp milzoņiem tādi režīmi nevar pastāvēt ilgstoši jo kaitē lielām valstīm.

 6. grāmatai izcili infantils vāks. toties lielākā daļa autoru senīli.

Draugiem Facebook Twitter Google+