×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Abass ieradies oficiālā vizītē Zviedrijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass ieradies Zviedrijā oficiālā vizītē, un tās gaitā viņam paredzētas tikšanās ar valsts augstākajām amatpersonām.

Zviedrija jau oktobrī atzina Palestīnas valsti. Izraēla uz to reaģēja, no Zviedrijas uz mēnesi atsaucot savu vēstnieku.

Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma, kas pagājušajā mēnesī atcēla vizīti Izraēlā, laikrakstam “Aftonbladet” pastāstīja par ieceri parakstīt piecu gadu sadarbības līgumu Zviedrijas un Palestīnas starpā, kurā galvenā uzmanība būtu pievērsta cilvēktiesībām, demokrātijai, vienlīdzībai, ekoloģijai un uzņēmējdarbībai. “Taču vizīte arī sniedz iespēju runāt par to, ko, kā mums šķiet, Palestīna var piedāvāt, cerot uz miera sarunu atsākšanu,” piebilda ministre. “Mēs uzskatām, ka tādējādi var tikt sekmēta zināmu cerību radīšana palestīniešiem, kuriem līdz šim bija jāizvēlas starp samērā bezcerīgo situāciju, kad nav iespējams saskatīt nākotni, vai vardarbības ceļu. Mums ir jāspēj pavērt politisko ceļu starp šīm divām alternatīvām. Reģionam ir svarīgi, vai jaunie palestīnieši jūt, ka tur ir nākotne.”

Abass vakar tikās ar Zviedrijas luterāņu baznīcas arhibīskapi Antji Šakelēnu, bet šodien viņam paredzētas tikšanās ar ārlietu ministri Valstrēmu, premjerministru Stēfanu Levēnu un karali Kārli Gustavu. Palestīnas valstiskumu līdz šim atzinušas 135 valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+